23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Mayıs 2013 Salı 17:24

Encümenden Ağır Ceza

Isparta Belediyesi Encümen’i dün şok bir karar alarak ağaç kesen bir şahsa para cezası kesti hem de savcılığa suç duyurusunda bulundu.
Encümenden Ağır Ceza

Encümen aldığı karar gereğince ağaç kesen şahsa 500 tl hasar bedeli 183 tl’de para cezasına çarptırdı. Ayrıca encümen şahsa suç duyurusunda bulunarak mahkemeye verdi.

Encümene bizzat başkanlık yapan Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, kesilen ceza hakkında kısa bir açıklamada bulundu.

“Isparta belediyesi olarak çok titiz ve hassaslıkla üzerinde durduğumuz beldemizi yeşillendirme ve ağaçlandırma gayretimizi sekteye vurdurmak isteyenler var. 15 yıllık birkaç ağacımız birkaç odun parçası yüzünden bir şahıs tarafından kesildiği görülmüştür. Encümenimiz ağacı kesen şahsa 500 tl hasar bedeli ayrıca 183 lira para cezasına çarptırılmıştır. Ayrıca şahıs hakkında suç duyurusunda bulunarak mahkemeye sevk edilmesine karar verdik” dedi.

Belediye Başkanı konu hakkında vatandaşa da seslenerek bu şekilde davranan şahısların bildirilmesini rica etti.

Günaydın ayrıca tarihten de misal vererek Kanunu Sultan Süleyman’ın çıkardığı bir yasa ile ormandan bir dal kesenin başının kesilmesini istediğini, vurgulayarak bu vatandaşın ağacın komple kesmesinin nasıl bir davranış olabileceğini düşünemediğini ifade etti.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR