22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Aralık 2010 Perşembe 17:38

Engellilerin Hayatları Kolaylaştırılmalı

Isparta Altı Nokta Körler Derneği Başkanı İsmail Er, Toplumda Engellilerin Hayatını Kolaylaştıracak Tedbirlerin Alınması Gerektiğini Söyledi.
Engellilerin Hayatları Kolaylaştırılmalı

Isparta Altı Nokta Körler Derneği Başkanı İsmail Er, toplumda engellilerin hayatını kolaylaştıracak tedbirlerin alınması gerektiğini söyledi. Er ve beraberindeki dernek üyeleri, 3 Aralık Dünya Özürlüler Günü nedeni ile AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz'ü ziyaret etti.

Eğitimde, ulaşımda ve istihdam alanında kısaca hayatın her kademesinde engellilerin hayatını kolaylaştıracak tedbirlerin alınmasını istediklerini belirten Er, "Çıkarılan yasaların ve yönetmeliklerin bürokratlar tarafından iyi anlaşılıp engellilere özveriyle yaklaşıp uygulamaların da buna göre olmasını talep etmekteyiz." dedi.

Yasalar ve yönetmelikler çıkartılırken bu sorunları yaşayan engellilerin temsilcisi olan derneklerin, federasyonların, konfederasyonların düşüncelerinin alınması gerektiğini belirten Er, engelliler için yapılacak çalışmaların sadece belirli gün ve haftalarla sınırlı kalmaması gerektiğini ifade etti.

AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz de 3 Aralık Dünya Engeliler Günü olması dolayısı ile yapılan ziyareti önemli bulduğunu söyledi. Gökgöz, her insanın bir engelli adayı olduğunu belirterek, "Bunu böyle görmemiz lazım ki engellileri anlayabilmek, sorunlarını yerinde tespit edebilmek için kendimizi onların yerine koymamız, onlar gibi düşünerek, onlar gibi davranarak sorunlarına çare arayabilme endişesi taşırız." dedi. Uğur, 8 yıllık AK Parti iktidarında engelliler için ciddi çalışma yapıldığını, çıkarılan yasa ve yönetmeliklerle engellilerin hayatının kolaylaştırıldığını da dile getirdi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR