22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Ekim 2011 Salı 15:35

Erdoğan: 'Aday Olduğu İçin Mardin'e Atandı'

CHP Isparta İl Başkanı Yusuf Erdoğan, DSI Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapan İrfan Bakır'ın son seçimlerde CHP'den milletvekili adayı olduğu gerekçesiyle Mardin'in bir ilçesinde görevlendirildiğini ileri sürdü.
Erdoğan: Aday Olduğu İçin Mardine Atandı

CHP Isparta İl Başkanı Yusuf Erdoğan, DSI Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapan İrfan Bakır'ın son seçimlerde CHP'den milletvekili adayı olduğu gerekçesiyle Mardin'in bir ilçesinde görevlendirildiğini ileri sürdü.

Erdoğan, gazetecilere yaptığı açıklamada, DSI Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapan, ancak milletvekili seçimlerinde görevinden istifa ederek CHP'den milletvekili adayı olan İrfan Bakır'ın Mardin'in bir ilçesine tayininin çıktığını bildirdi. Bu tayinin tesadüf olmadığını savunan Erdoğan, "38 yıldır Isparta DSI Bölge Müdür Yardımcısı olarak görev yapan hizmetkar ağabeyimiz, son seçimlerde CHP'den milletvekili adayı olduğu gerekçesiyle Mardin'in bir ilçesinde görevlendirildi" dedi.

AK Parti'den aday adayı olanların dahi terfi ettiğini, AK Parti dışında aday olanların ise cezalandırıldığını öne süren Erdoğan, "CHP'den aday olmak suç mu?" diye sordu.

AK Parti iktidarında, "Benden olmayanlar" mantığının hakim olduğunu iddia eden Erdoğan, bu anlayışa karşı olduklarını söyledi. AK Parti Isparta milletvekillerinin seçimden sonra Isparta'nın sorunları için muhalefet milletvekillerine tek masa etrafında toplanma çağrısı yaptığını anlatan Erdoğan, "Isparta'ya yıllardır hizmet eden insanları sürdürerek mi Isparta'ya hizmet edeceksiniz? Sizin hizmet anlayışınız bu mu?" dedi.

İrfan Bakır'ın Türkiye'nin yer yerinde çalışabileceğini, ancak İrfan Bakır'ın Isparta'dan gitmesinin kent açısından büyük bir kayıp olduğunu savunan Erdoğan, AK Parti milletvekillerinin Isparta'ya zarar verdiklerini ileri sürdü.

Erdoğan, AK Parti'den aday olanların da takipçisi olacaklarını ve nerelere yükseldiklerini kamuoyuyla paylaşacaklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR