24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Ağustos 2011 Çarşamba 05:32

Erdoğan: 'Perde Arkasını Merak Ediyorum'

Devlet Hastanesi Başhekimi Ramazan Okutan’ın görevinden alınmasına bir tepki de CHP İl Başkanı Yusuf Erdoğan’dan geldi.
Erdoğan: Perde Arkasını Merak Ediyorum

CHP İl Başkanı Yusuf Erdoğan’dan geldi. Erdoğan, görevinde başarılı bir kişinin, sendika başkanının açıklaması sonrası, görevinden alınmasının manidar olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Bir sendika yetkilisinin çıkıp da eline plaketini verirsin, teşekkür eder gönderirsin gibi bir cümlesinin arkasından değerli başhekimin bir yerlere atanması kamuoyunda ve bizde ister istemez bir soru işaretleri oluşturmuştur. Acaba bu sendika yetkilisinin arkasındaki o güç neydi. Ona destek verenler kim? Veya sendika kimlerden yetki alarak bu kadar açık ve net bir şekilde konuşarak ertesi gün başhekim görevinden alınıyor, bunu gerçekten merakla izlemekteyiz” dedi.

SENDİKA BAŞKANINA SESLENDİ

CHP’li Erdoğan, Sağlık-Sen Şube Başkanı Erdal Demiralay’a da seslendi, görevinin ne olduğunu hatırlattı. Erdoğan, “Sendikaların görevleri, emekçilerin haklarını savunmaktır. Kardeşimizin, bu kadar gücü varsa biri başhekimi bir yerden alıp bir eyer gönderecek kadar gücü varsa hastanelerde çalışan yüzlerce işçi kardeşimizin de binlerce sorunu var. O kardeşim biraz da onların sorununa eğilsin” dedi.

CHP İl Başkanı Erdoğan, bu yer değişikliğinin arkasında kimlerin olduğunun, ilerleyen günlerde ortaya çıkacağını da sözlerine ekledi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR