24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Kasım 2014 Pazar 14:00

Esas Hadsizliği AKP İl Başkanı Yapıyor

MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Ak Parti İl Başkanı Osman Zabun’un partisi ve Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın ile ilgili yaptığı açıklamalara cevap verdi. Yalçın, “Esas hadsizliği yapan AKP İl Başkanıdır” dedi.
Esas Hadsizliği AKP İl Başkanı Yapıyor

Kamuoyunda söyleyecek sözü olmayanların başarılı halkın takdirini kazanmış belediye başkanımız ve meclis üyelerimize laf söyleme hakkı yoktur diyen Yalçın, “AKP İl Başkanı Sayın Osman basın aracılığı ile yapmış olduğu son derece seviyesiz ve siyasi üsluptan uzak olan adeta sokak ağzıyla yapmış olduğu açıklamaları üzüntü ile öğrenmiş bulunmaktayım. Özellikle son günlerde AKP’lilerden bu tür açıklamaları sıkça duyar olduk, kendilerine bir kez daha hatırlatıyorum ki MHP’ye, Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Günaydın’a, meclis üyelerimize dil uzatmak had bildirmek, AKP İl Başkanının haddine değildir.

AKP İl Başkanının bu seviyesiz açıklamaları sağduyulu Ispartalı hemşerilerimizden de bir karşılık bulamayacağı açıktır. Isparta’yı bilmeyen Isparta sorunlarından bi haber olan, kendine güveni olmayan, bütün cesaretini de iktidardan alanlar son zamanlarda eleştiri yapacağım diye efendilerinden puan almak için, siyasetteki seviyeyi iyice düşürmekte olduğunu görmekteyiz. Öteden beri söylüyoruz, ya Isparta’nın hayrına konuşun ya da gölge etmeyin. Sizin eleştirmiş olduğunuz Isparta Belediyesi 2015 bütçesi 240.000.000,00 TL olup denk bir bütçedir. 2015 yılı bütçesi stratejik plan ve performans programı referans alınarak denk bir bütçe olarak yapılmıştır. AKP’nin meclis üyeleri zahmet edip performans programını incelemiş olsalardı, her müdürlüğün 2013 yılı gerçekleşen bütçeleri, 2014 yılı 6 aylık bütçeleri ve 2015 için talep ettikleri tahmini bütçelerini görürlerdi ve hayali olmadığını anlamış olurlardı.

Her birim müdürlüklerinin bütçeden talep ettiği rakamı performans program dahilinde iç işleri bakanlığı konsolide ettikten sonra belediye encümeninden geçmiş ve meclis gündemine gelmiştir. Söylediğiniz gibi bütçe hayali değil tamamen gerçekleşebilir denk bütçedir. Bütçe müdürlüklerin plan ve programların gerekleri ile fayda ve maliyet unsurları göz önünde tutularak verimlilik, tutumluluk, ilkeleri ile uluslar arası standartlara uygun olarak hazırlanıp uygulamaya konulmuştur.
Son 4 yıl bütçe rakamları ele alındığında bütçedeki artış %13 ile %15 oranında reel artarak gerçekleşmiş buda iyi hazırlanmış bir bütçe olduğunu anlamak için yeterlidir.

AKP il Başkanın hayali BÜTÇE arıyorsa il genel meclisi bütçesine bakması ve değerlendirmesini bekliyoruz.

İl genel meclisinden daire müdürlerinin talep ettiği bütçe toplamı 250.000.000,00 TL’dir. Encümenin meclise getirdiği bütçe 52.000.000,00 TL’dir. Herhalde bu ayıp Sayın Osman Zabun’un Ispartalı hemşerilerimizden özür dilemesi için yeterli bir sebeptir. Yine il genel meclisinde bir daire müdürlüğünün 30.000,00 TL bütçeden para talep etmesine rağmen bu müdürlüğe komik bir rakam olan 5.000,00 TL bütçe ayrılmış ve bütçe darlığından söz eden AKP yöneticileri meclis başkanına 2.400,00 TL/ aylık araç kiralamıştır. İl genel meclisi başkanına makam Arabasına karşı değiliz eleştirimiz daha önce ihtiyaç olmayan makam aracı bütçenin bu kadar kısıtlı olduğu dönemde gündeme gelmesi, bir müdürlüğün neredeyse şoför ve yakıtla yıllık bütçesine denk aylık kira ödenmesi, kapanan belediyelerden devralınan araçlar ile şimdilik bu ihtiyacın karşılanması mümkünken, BÜTÇE de en lüks harcama makam Aracına gözükmektedir Bunu sayın Zabun’un ya açıklaması yada özür dilemesini bekliyoruz. Kamuoyunda söyleyecek sözü olmayanların başarılı halkın takdirini kazanmış belediye başkanımız ve meclis üyelerimize laf söyleme hakkı yoktur. Esas hadsizliği yapan AKP İl Başkanıdır.

Önümüzdeki günlerde bütçeler onaylandıktan sonra Ispartalı hemşerilerimizle AKP’nin parayı nerelerde nasıl kullandığı ile ilgili açıklamalar yapacağız. Kamuoyunu bilgilendirmek için yaptığımız bu açıklamada AKP ve yöneticilerinin biran önce kendilerine gelmelerini tavsiye ediyoruz” şeklinde konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR