17 Ekim 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
23 Mayıs 2017 Salı 11:20

Eski Mantıkla Şehir Gelişmiyor

Eski Mantıkla Şehir Gelişmiyor
Eski Mantıkla Şehir Gelişmiyor

Keçiborlu Belediye Başkanı AK Partili Yusuf Murat Parlak,yarının Keçiborlusunu anlattı. İlçenin büyümesi için tüm vatandaşlara görev düştüğünü belirten Başkan Parlak, insan sayımızı artırmalıyız dedi.

Başkan Parlak açıklamasında; Biz ilçede vatandaşımıza ne kadar iyi olanaklar sağlarsak nüfusumuz o kadar artar. İlçeyi aynen esnaf mantığıyla düşüneceksin. İnsanlar gelse Keçiborlu’da ne verebilirsin?Altyapısını sağlaman gerekiyor, ucuzluğunu sağlaman gerekiyor, ekonomik konut bulman gerekiyor. Doğalgaza başladık ve bu konuda hızlı davranmaya çalışıyoruz.Yeni hastane yapılıyor. Bunları geliştirdiğimizde insan sayımız daha fazla artacak.

İLÇEYE ÇOK ACİL KAFELER AÇMAMIZ GEREKİYOR

Keçiborlu halkı ilçenin nereye gideceğini az çok anlaması lazım. Herkesin bankalardaki paralarını çıkarıp Keçiborlu’ya yatırım yapmaları ve ilçeye ivme kazandırmaları gerekiyor. Bizim eski mantıkla şehir gelişmiyor.Gençlerin istekleri talepleri gelişti. Eskiden biz öğrenciyken kahvehaneye gidip otururduk. Şimdi kafe bistrolar çıktı. Bunlardan bizim Keçiborlu’ya çokacil şekilde 3-4 tane yapmamız lazım. Yapmazsak öğrenci mutsuz olur ve ilçemizin kötü reklamı olur.

SİVİL HAVACILIK YÜKSEK OKULU’NDA 9 BİN ÖĞRENCİ HEDEFLENİYOR

 

Sivil havacılıkta Eskişehir’le yarışacağız. O çocuk neden Isparta’yı, Keçiborlu’yu tercih etsin. Devletimiz ilçemize 400 kişilik KYK yurdu yaptı. Şimdi Huzurevi’nin olduğu yere de başlayacaklar. 2’şer kişilik odalarda 5 yıldız konforlu KYK’larımızvar. Ama sosyal hayat bakımından Keçiborlulu hemşerilerimizin bu yatırımları yapmalı. Ispartalı hemşerilerimiz de bu yatırımları yapabilir. Hemşerilerimiz yapmıyorsa Ispartalı yatırımcıya belediye olarak yardımcı olalım ve önünü açalım. Bu işi 1-2 bilen arkadaş gelecek ve Keçiborlu’da hemşerilerimize gösterecek. Hemşerilerimiz de onlardan bu işi görecekler. Eskiden Isparta’da kafe mi vardı, şimdi bakıyorum ne kadar profesyonel kafeler açılıyor. Şuanda 1800 öğrencimiz var. Sivil Havacılık Okulu’nda 1500-9000 arasında öğrenci hedefleniyor. Bizim şimdiden bunun altyapısını oluşturmamız gerekiyor. Kara Havacılık Okulu gelecek. Cezaevi açılırsa oradaki personelin de ihtiyaçlarını karşılamamız lazım. Hızlı şekilde Keçiborlu’ya yatırım yapmamız lazım. Keçiborlu’ya yatırım yapan kazanır.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR