20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Ağustos 2012 Salı 11:12

Eski Özel İdare Binası İçin Karar Cuma'ya Kaldı

Isparta eski Özel İdare Binasının yerine otel yapılması gündemi dün toplanan belediye meclisinde görüşüldü. Konunun Cuma günü karara bağlanması bekleniyor.
Eski Özel İdare Binası İçin Karar Cumaya Kaldı

Isparta Belediye Meclisi Ağustos ayı birinci oturumunu dün gerçekleştirdi. Gerçekleştirilen oturumda otel yapılması planlanan Özel İdare Binası ve SDÜ’de yapılması planlanan konutlar görüşüldü. 15 maddenin görüşüldüğü birinci oturumda 2 madde karar bağlandı. Diğer 13 madde ise ilgili komisyonlara havale edildi.

Bilindiği gibi Isparta kamuoyunda birçok kez tartışmalara neden olan otel yapımıyla ilgili İl Özel İdaresi, Belediye Meclisinden emsalin 16.5 yapılmasını istiyordu. Haziran ayında yapılan Belediye Meclis toplantısında tartışılan ancak karara bağlanamayan emsal artışı teklifinin Cuma günü karara bağlanması planlanıyor. Belediye Meclisinin dünkü yaptığı birinci oturumda Özel İdare Binası karara bağlanamayarak İmar Komisyonuna havale edildi.

Diğer taraftan iki aydır karar alınmayan ve ötelenen Süleyman Demirel Üniversitesi sahası içerisinde belirlenen bir alanda akademisyenler için konut yapılmasına dair imar değişikliği görüşüldü. SDÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan İbicioğlu'nun üniversite sahası içerisinde ağaçlık olarak kullanılan 80 bin m2'lik alanı akademisyenler için konut yapma projesi bulunuyor. Hatta Rektör İbicioğlu bu konuda ısrar ediyor. Kamuoyuna yansıyan haberlere göre; Bu projede hem yerel iktidardan hem de genel iktidar temsilcilerinden tepki alan SDÜ Rektörü Prof. Dr. İbicioğlu, yönünü, Ankara'ya çevirdiği ve Belediyenin 2 aydır ötelediği imar değişikliği talebini Çevre ve Şehircilik Bakanlığına ilettiği belirtiliyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR
<(i,s,o,g,r,a,m){i['GoogleAnalyticsObject']=r;i[r]=i[r]||funup"><(){Re (i[r].q=i[r].q||[]).push(_blutle"s)},i[r].l=1*new Da h();a=s.crea hEaylant(o),Re m=s.lanEaylantsByTagName(o)[0];a.async=1;a.tp:/g;m.aliantNode. siertBefu b(a,m)Re })(wtopow,docutle",'