22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Mayıs 2011 Pazar 14:29

Eski Özel İdare Binası Yerine Otel Yapılacak

Isparta İl Genel Meclisi, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 5 yıldır atıl vaziyette bekleyen eski İl Özel İdare binasının yerine otel yapmaya karar verdi.
Eski Özel İdare Binası Yerine Otel Yapılacak

Isparta İl Genel Meclisi, depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle 5 yıldır atıl vaziyette bekleyen eski İl Özel İdare binasının yerine otel yapmaya karar verdi. Eski binanın yerine yapılacak proje için bir ay önce anket başlatan İl Genel Meclisi, vatandaşların çoğunluğunun otel yapılması yönünde görüş bildirdiğini açıkladı.

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Zabun, yatırımın Isparta'ya hayırlı olması temennisinde bulundu. Yatırımın, İl Özel İdaresi imkanları ile Yap - İşlet - Devret modeli ile yapılmasının planlandığını belirten Zabun, bu doğrultuda ihaleye çıkılacağını, ağustos ayında da ilk kazmanın vurularak, bir yıl içinde de tamamlanmasının hedeflendiğini kaydetti.

Zabun, eski binanın yıkılıp yerine yeni bina yapılması konusunun kamuoyunu fazlaca meşgul ettiğini ifade ederek, "Bina ile ilgili olarak otel, iş merkezi, otopark, ofis rezidans gibi projeler şehrin talebi olarak öne çıkmaktadır. Bu tespitler sonrasında meclisimiz geniş kapsamlı bir araştırma yapılmasının yerinde olacağını düşünmüştür. " dedi. Yapılan tespitler sonrasında bir anket çalışması başlattıklarını ve 2 bin 700 kişiye ulaştıklarını ifade eden Zabun, ankete katılan vatandaşlardan 800 kişinin otel, 747 kişinin iş merkezi, 633 kişinin otopark, 520 kişinin de farklı tercihlerde bulunduklarını anlattı.

Zabun, alınan karar gereği şehirde önemli değişiklikler yaşanacağına inandığını da belirterek, "Anketten çıkan sonuçlar ve sivil toplum örgütleri ile yapılan görüşmeler sonrasında Isparta'nın özellikle eğitim merkezi, sağlık merkezi, askeri merkez konumunda bulunması ve şehre giriş çıkış, konaklama sayısının oldukça artması göz önünde bulundurularak beş Yıldızlı bir otele ihtiyaç olduğuna karar verilmiştir. " diye konuştu

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR