22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Mart 2011 Perşembe 00:01

Esnafa müjde: Borçların faiz ve cezaları silinecek

Esnafın kefalet kooperatifine olan borçların faizleri ve cezaları silinecek.
Esnafa müjde: Borçların faiz ve cezaları silinecek

Isparta Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Tural, konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Esnaf ve Sanatkarların Kooperatifimize olan kredi borçlarının ödeme kolaylığı sağlanması için bir düzenleme yapılmıştır. Kredi borcu 31/12/2011 (bu tarih dahil) tarihinden önce kooperatif takibine intikal eden ortaklarımızın 15 Nisan 2011 tarihine kadar başvurmaları kaydıyla,

Takibe intikal eden kredi borcu ana para tutarının 1/3’ünü (üçte-bir) peşin kalanını iki taksitte ödeyecek olan ortaklardan gecikme faizi alınmayacaktır. Kredi borcunun yıl sonuna kadar taksitlendirilmesi talep edildiği taktirde, borcun kooperatif takibine intikal ettiği tarihten başvuru tarihine kadar yıllık %5 faiz uygulanacaktır. Kredi borcunun 24 aya kadar taksitlendirilmesi talep edildiği takdirde, borcun kooperatif takibine intikal ettiği tarihten başvuru yapıldığı tarihe kadar yıllık %12 gecikme faizi uygulanacaktır.

Kooperatifimize takibe intikal eden ortaklarımızın borçlarının yeniden yapılandırılması için yapılan bu düzenlemeden yararlanmaları ve bu konuda gerekli bilgiyi kooperatifimizden almaları önemle rica olunur.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR