24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Eylül 2011 Çarşamba 14:34

Faciadan Sonra Oğluyla Hayata Tutundu

Isparta'da çalıştığı hastanede nöbetçi olduğu için olay günü ailesiyle birlikte yaşadığı apartmanda bulunmayan Özdemir, olayın üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen ailesinin acısını ilk günkü gibi hissettiğini, tesadüfen o gün evde olmadığına sevinemediğini b
Faciadan Sonra Oğluyla Hayata Tutundu

Konya'da 7 yıl önce çöken Zümrüt Apartmanı'nın enkazı altında kalan eşi ve iki çocuğunu kaybeden Mehmet Özdemir, ailesinin acısını ikinci evliliğinden dünyaya gelen 5 yaşındaki oğlu Kamil Halis ile dindirmeye çalışıyor.

Konya'da, 2 Şubat 2004'te, merkez Selçuklu ilçesi Kerkük Caddesi'nde Zümrüt Apartmanı'nın çökmesi sonucu enkaz altında kalarak yaşamını yitiren 92 kişi arasında eşi Fatma, oğlu Ömer Faruk (17) ve kızı Betül (11) de bulunan Mehmet Özdemir (50) hala yaşadıklarına inanamıyor.

Isparta'da çalıştığı hastanede nöbetçi olduğu için olay günü ailesiyle birlikte yaşadığı apartmanda bulunmayan Özdemir, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, olayın üzerinden 7 yıl geçmesine rağmen ailesinin acısını ilk günkü gibi hissettiğini, tesadüfen o gün evde olmadığına sevinemediğini bildirdi.

Enkaz altında kalarak yaşamını yitiren ailesini hastane morgunda teşhis ettikten sonra hayatında yeni bir sayfa açmak zorunda kaldığını ifade eden Özdemir, "Çok zor olsa da yakınlarım ve kendime çok yakın bulduğum bir kişinin destekleri sayesinde ayakta durmaya çalıştım. Zaten ilk zamanlar mantıklı hiçbir şey düşünemiyordum. Destekçim olmasaydı toparlanmam mümkün değildi" dedi.

-KAMİL HALİS İLE DÜNYASI YENİDEN RENKLENDİ-

Olaydan bir yıl sonra emekli olduğunu, küçük bir lokanta açtığını, ikinci evliliğini yaptığını, bu evlilikten de şimdi 5 yaşında olan oğlu Kamil Halis'in dünyaya geldiğini belirten Özdemir, şunları kaydetti:

"Yaşadıklarımı rüyamda görsem belki inanmazdım. Ailemden herkes enkazın altında kaldı. Sağ kalan bir kişi bile olmadı. Ama takdiriilahi böyleymiş. Ailemin acısını unutmam elbette mümkün değil ama onlara olan özlemimi 45 yaşında sahip olduğum oğlumla gideriyorum. Oğlumun kokusu, hareketleri beni çok mutlu ediyor. Sürekli Kamil'le zaman geçiriyorum. Ölen çocuklarımla yapamadığım her şeyi Kamil'le yapmaya çalışıyorum. Çocuklarımı ve eski eşimi mezarlarında yeni ailemle ziyaret ediyorum, onlara dua ediyorum. Oğlum Kamil de sanki her şeyin farkındaymış gibi beni mutlu etmek için sürekli yanımda oluyor, beni hiç üzmüyor. Onun bir gülüşü bile az da olsa çektiğim acıyı az da olsa hafifletmeye yetiyor. "

Özdemir, yeni hayatının kendisine çok şey kazandırdığını, yaşanan her acı olaydan kişinin çıkarabileceği dersler olduğunu sözlerine ekledi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR