22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Temmuz 2013 Çarşamba 11:16

Fenerbahçeli Futbolcular Patladı

Avrupa kupalarından 2 yıl man cezası alan Fenerbahçe'de Emre Belözoğlu, Volkan Demirel ve Dirk Kuyt, basın toplantısı düzenledi.
Fenerbahçeli Futbolcular Patladı

Topuk Yaylası Tesisleri’nde basın mensuplarının karşısına çıkan Emre Belözoğlu, Volkan Demirel ve Dirk Kuyt, süreçle ilgili de UEFA'ya mektup yazacaklarını açıkladı.

"ŞAMPİYON FENERBAHÇE 'DİR"
Emre Belözoğlu, "Bizler tecrübeli isimler olarak bugün burada sizlerle bir takım duygularımızı paylaşmak istedik. Süreç ile ilgili kısmı konuşmak için buradayız. Bizler Fenerbahçe’nin sporcularıyız. 3 senedir artık bu yaşanan süreçten yorulmuş, sahanın içine konsantre olmak isteyen oyuncularız. Bundan sonra da böyle olacak. Biz de UEFA’nın verdiği karara üzüldük ama ama ne olursa olsun bizler 2010-2011 sezonun Şampiyonuyuz. Saha içinde neler yaşadığımızı bizler biliyoruz. Hak ettiğimiz bir şampiyonluk idi. Ne olursa olsun saha içine yönelirsek o sene şampiyonun Fenerbahçe olduğunu herkes görecektir. Fenerbahçe, 3 sene önce yaşadığı süreci bugün de yaşıyor.

Başkanımız ve yöneticilerimiz her zaman arkamızdalar. Biz de bu formayı en yukarı taşıyacağız. Şampiyonluğun en büyük adayıyız. İnsanların bazı şeyleri fark etmesi adına da herkes her şeyi gösterecek. Bu arzumuz şampiyonluk olarak karşımıza çıkar. Fenerbahçe camiasını ve bayrağını en üst seviyeye taşıyacağız. Biz sahada olanları biliyoruz. Kendi aramızda bir toplantı yaptık ve sizlerle şunu paylaşalım, UEFA’ya ve siz basın mensuplarına bir mektup yazacağız. Bundan da sizlerin haberi olsun. Gerekli açıklamaları yapacağız. Masum olduğumuzu biliyoruz ve o sene neler yaşadığımızı biliyoruz. Hukukta her verilen karar doğru değil. CAS’ta da beklediğimiz karar çıkabilir ama kendi adıma çok da umutlu değilim. Bu saatten sonra saha içine odaklanacağız" dedi.

"HERKES NEYİN NE OLDUĞUNU BİLİYOR"
Kaleci Volkan Demirel, "Açıkçası net konuşamıyoruz. Söylenmesi gereken çok şey var. Her zaman yeni süreç diyoruz ve farklı karar diyoruz. Ne karar çıkarsa çıksın bizler neyin, ne olduğunu iyi biliyoruz. Biz bunun bilincindeyiz ve aptal değiliz. Herkes neyin ne olduğunu biliyor. Bizim şampiyonluğu kazanmış olmamızı gölgede bırakmak istiyorlar. Şampiyon olduğumuza inanıyoruz ve şartlar ne olursa olsun bizler buradayız. Fenerbahçe bayrağını en üst seviyeye taşıyacağız. Çok söylenecek şey var ama burada söylemek istemiyorum. Evet, UEFA’ya ve basına bir mektup yazacağız çünkü bir cevap almak istiyoruz. Sorularımıza cevap istiyoruz. Avrupa’da başka kulüpleri suçladıkları şeyler için ellerinde belge var ama ceza vermiyorlar. Bizim için ise ellerinde tapeler var o tapelerden bir şey anlaşılmıyor ama ceza veriyorlar. Ne olduğu belli olmayan bir şey üzerine bizi UEFA’ya almıyorlar" ifadelerini kullandı.

"HİÇBİR TAKIMA BÖYLE UZUN SÜRELİ CEZA VERİLMEDİ"
Hollandalı oyuncu Dirk Kuyt ise, "Biz futbolcular olarak bu kararı sindiremiyoruz. Anlayamıyoruz. Kulübümüz ‘suçlu’ denildi. Bu futbolcularla ilgili bir durum değil. Hepimizin kariyeri ve istekleri zarar görecek. Özellikle böyle futbolcuların, taraftarın UEFA Avrupa Ligi’nde yarı final oynamış takımın bir parçası olarak sindirmek mümkün değil. 1 yılın ardından 2 yıl daha ceza almak. 2. defa suçlu bulunuyoruz. Bir sürü soru işareti var. UEFA’ya karşı kafamızda soru işaretleri var. Artık dava CAS’a intikal etmiş. CAS’ın da bizi ve taraftarlarımızın olayını çok daha net ve bizi anlayacağını düşünüyorum.

Takımım ve takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Bütün bu yaşadıklarımızdan dolayı, bizim tek amacımıza yönelmek için ne gerekiyorsa onu yapıyoruz. Umuyorum ki bu konuyu sizinle son kez konuşuyor oluruz, biz de işimize bakarız. Biz bu oyuncuların kafasında soru işaretleri var. İlk olarak, Fenerbahçe’ye 2011-12 yılında verilmiş bir men cezası vardı. Bu karar, bir soru işaretiyken, ardından bir sene sonra Avrupa’da yer aldık. Yarı final oynadık. Daha sonrasında UEFA daha yüksek bir cezayla bize dönüş yaptı. 5 yaşından itibaren futbolu takip ediyorum. Hiçbir takıma böyle uzun süreli bir ceza verilmedi" şeklinde konuştu.

EMRE: TÜRK FUTBOLU O DÖNEMDE DOĞRU YÖNETİLMEDİ
“O dönemde bu süreci yöneten insanlar neler yaşadı bilmiyoruz. Yönetici olarak dâhil olmadım. Bu kadar süre geçmişken konuşmak doğru değil. Bizim haklılığımız birilerini suçlamak değildir. Ama ben Türkiye ’de futbolun o dönem için doğru yönetilmediği düşünüyorum. Fenerbahçe’nin üstüne atılan suç kabul edilemez. Yöneticiler kısmında belli uygulamalar yapıldıysa da kimseyi suçlayamayız. Ama Türk futbolu algısının doğru yönetilmediğini düşünüyorum. Ayrıca UEFA da o +1 yılı sildi. Demek ki beş sene şike yapmaya müsaade ediyorlar.”

KUYT: TÜRK FUTBOLU BİRLİK OLMALIDIR
“Hepimiz futbolcuyuz. Hedefimiz mücadele ettiğimiz bütün kupalarda kupaları elde etmek. Normalde 3- 4 kulvarda mücadele ediliyor ama bu sene olmayabilir. Avrupa kupalarında mücadele etmemek bizi üzebilir. Ama bunu kabullenmek gerekir. Demek istediğim şey bence bu olan olaylar Fenerbahçe ile ilgili değil, bütün Türk futbolunun problemidir. Eğer bu iki senelik men cezası kalacaksa Türk futboluna zarar verecektir. Türk futbolunun geçen sene ilerlediğini gördük. Türkiye’den iki takım Avrupa kupalarında iyi seviyeye geldiler. Eğer İngiltere’de bu tarz bir olay olsaydı iki takım birbirine destek verirdi. Türk futbolun birleşmelidir.”

VOLKAN: GEREKÇE AÇIKLANMALI
“Ben hiçbir şeye inanmıyorum. UEFA’da iddia edilen tapelere bakıyor. Ancak yabacı bir adam Türkçeyi ne kadar iyi anlar ya da konuşur bilmiyorum. Ben bir şey anlaşılacağına inanmıyorum. UEFA’nın kararına futbolu olarak saygı duymak gerekir ama bir Fenerbahçe olarak saygı dumuyorum. Ne amaçla bu karar verildi. Bir cevap bekliyoruz.”

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR