24 Eylül 2017 Pazar

Levent DOĞAN / Akdeniz Gazetesi / Ajans32

Festivale Bütçe Ayrılıyorsa, Spora da Destek Olunmalı..

12 Mayıs 2012 Cumartesi 11:11

Bir yıl aradan sonra 12. Gül-Halı-Kültür-Turizm Festivali tekrar yapılıyor.  7-8-9 Haziran tarihleri arasında yapılacak festivalin konser etkinliğinde Mustafa Ceceli, Emel Sayın, Ahmet Şafak, Ahmet Selçuk İlhan ve Ankaralı Ayşe gibi ünlü isimlerin sahne alacağı öğrenildi.

Başta Isparta Belediyesi olmak üzere Isparta Valiliği ve SDÜ Haziran ayında yapılacak olan festivale hazırlanıyor. Elbette Isparta’nın tanıtımında festivallerin rolü vardır.

Burada Valilik, Belediye ve SDÜ birlik ve beraberlik içerisinde hareket ederek festivalin adına yakışır etkinlik düzenlemeye çalışıyor. Şimdi yetkililere sorsak festivali nasıl yapacaksınız diye? Sponsor vb. gelirlerle diyecekler. Buraya kadar her şey güzel. Güller diyarı insanı yılda birde olsa 3 gün stres atacaktır. Daha önceki festivallerde 1 trilyona yakın paralar harcandığı iddia edilmişti.

Yine festivalde sanatçı, organizasyon, yarışmalar derken bir çok gider olacaktır. Ancak festivale ayrılan bütçenin spora da ayrılması gerekiyor. Zira sportif faaliyetler şehrin tanıtımında büyük rol oynuyor.

Örneğin Isparta Emrespor 2012-2013 Futbol Sezonu’nda Spor Toto 3. Ligi’nde mücadele edecek. Halk Eğitim Merkezi Akşam Sanat Okulu Spor Kulübü, Büyük Erkekler Voleybol 3. Ligi’nde ilimizi temsil edecek. Ayrıca diğer kulüplerimiz ve şampiyon sporcularımız kimsesiz kuş gibi. Isparta olarak artık sporun önemini bilmeliyiz. 

Isparta Emrespor bu yıl kentin büyüklerinden çok fazla destek almadan kişilerin imkânlarıyla hedefe ulaştı. Borçsuz bir kulübü ayakta durmak basit gibi gözükse de doğru adımlar atılmazsa kırmızı-siyahlı kulüpte paraşütsüz iner.  Profesyonel ligde bu iş o kadar basit değil. Isparta Emrespor, yeni sezonda Isparta’nın ligdeki tek takımı olacak. Tüm kentin kırmızı-şimşeklere destek olması gerekiyor. 

Protokolünden, kurumlarından, işadamlarından halkına kadar herkes üzerine düşeni yapmalı. Isparta birlik ve beraberlik olursa güçlü yönetimler işbaşına gelirse çok daha güzel sonuçlara imza atacaktır. 

Sonuç olarak festivale bütçe ayrılıyorsa spora da destek olunmalı. Şimdi festival yapıp spora destek olunmazsa bu iş olmaz. Isparta nasıl festivalde kenetleniyorsa sporda da tek yürek olmalıdır. Isparta halkı futbolu seviyor, bunu Uşak’ta gördük.

Şehrin büyüklerinin de halkın sesine kulak vermesi gerekiyor.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR