22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Haziran 2013 Perşembe 08:00

Fırıncılar Pazarda Satılan Ekmeğe Tepkili

Türkiye’ye model olarak gösterilen Isparta ekmeğinin pazarlarda tezgahların üzerinde satılmasına fırıncılar tepki gösterdi.
Fırıncılar Pazarda Satılan Ekmeğe Tepkili

Ekmekte yakalanan kalitenin bozulmaması gerektiğini belirten Isparta Fırıncılar, Lokantacılar ve Kasaplar Odası Başkanı Nuri Erdeğer, bu konuda yetkilileri de göreve çağırdı.

Türkiye’nin en iyi ekmeğinin Isparta ekmeği olduğunu vurgulayan Fırıncılar, Lokantacılar ve Kasaplar Odası Başkanı Nuri Erdeğer, “Yakaladığımız kalitenin pazarlarda satılarak bozulmamasını istiyoruz. Ben her zaman söylüyorum Isparta ekmeğimiz, Devletimizin Başbakanımızın istediği gibi insan sağlığı için en iyi ekmeğin Isparta da üretildiğini düşünüyorum.

Isparta da kalitemiz çok iyi düzeydeyken pazarlarda ve benzeri yerlerde açıkta satılan ekmeğin uygun olmadığını düşünüyorum.Tarım İl Müdürlüğümüze, Zabıta Müdürlüğümüze, Belediyemize bana da bizzat şikayet geliyor bende telefonla resmi yerleri ,ilgili mercileri arayarak söylüyorum.Kesinlikle pazarlarda açık yerlerde ekmek satılmasını uygun bulmuyorum” diye konuştu.

Vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet eden Başkan Erdeğer, “Vatandaşımız her şeyin en iyisine layık, ucuz olan kalitesiz olana değil. Hükümet ekmeğin dolapta dışarılarda bile olmaması gerektiğini söylerken ,pazarlardan ekmek alınmasının uygun olduğunu düşünmüyorum,daha doğrusu halkımızın her şeyin kalitelisine ve doğal olanına rağbet etmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl çıkarılan bir kanunla pazarda, manavda ve kasapta ekmek satışı yapılması yasaklanmıştı.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR