23 Haziran 2018 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Aralık 2017 Pazar 17:40

Fuar’da Isparta – Burdur İşbirliği

Fuar’da Isparta – Burdur İşbirliği
Fuar’da Isparta – Burdur İşbirliği

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Dönem Başkanı, Burdur Valisi Şerif Yılmaz 7 – 10 Aralık tarihleri arasında kapılarını açan 11. Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı'na Isparta ve Burdur'un birlikte katılarak müşterek stantları paylaştıklarını söyledi.

Travel Turkey İzmir 11. Turizm Fuar ve Kongresi 7 Aralık Perşembe günü kapılarını açtı. Ülke turizmi açısından önemli bir yere sahip olan fuarın bu yıl 34 ülke ve bin 200’den fazla firmanın katılımıyla rekor düzeye ulaştığı belirtiliyor. 

FUARDA STANDLARI PAYLATILAR 

10 Aralık 2017 Pazar günü yani dün sona eren fuarda,  Batı Akdeniz illeri olan Isparta, Antalya ve Burdur illeri de katılarak stand açtılar. Isparta ile Burdur illeri ise müşterek standları paylaştılar. 

BAKA BAŞKANI YILMAZ; “GÜL VE LAVANTA 

TURİZME BÜYÜK KATKILAR SAĞLADI” 

Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Dönem Başkanı, Burdur Valisi Şerif Yılmaz, özellikle gül ve lavantanın bölge turizm destinasyonu oluşmasına büyük katkılar yaptığını söyledi. Bölge turizminin gelişmesi açısından ve turizm pastasından yeterli miktarda pay alabilmek için Isparta ve Burdur olarak birlikte çalışmalar yapacaklarını aktaran Vali Yılmaz, Burdur ve Isparta'da artan lavanta ve gül sektörüyle birlikte bölgede kırsal turizm açısından 250 bini aşan ziyaretçi sayısına ulaşıldığını kaydetti.

“ZİYARETÇİ SAYISI 250 BİNİ BULDU” 

Vali Şerif Yılmaz konuşmasının devamında, “Bu konu Isparta'da geçtiğimiz ay yaptığımız BAKA yönetim kurulu toplantısında gündeme geldi. Özellikle gül ve lavanta, sadece bir il değil bölge turizmine katkısı en fazla olan sektörlerden oldu. Bu yıl gül ve lavanta projelerini gezen yerli, yabancı turist sayısı aşağı yukarı 250 bini buldu. Bir yere gelen sadece oraya gelip ayrılmıyor. Oraya gelen Lisinia'ya, Lisinia'ya gelen Salda'ya, Kuyucak'a gelen Sagalassos'a da gidiyor. Bölgede önemli bir destinasyon oluşmaya başladı. Bizim de arzu ettiğimiz buydu. Bizim sadece belli bir noktaya yani Sagalassos'a gelsin gitsin değil. Sagalassos'a gelen Lisinia'ya gelsin Kuyucak'a da gitsin. Salda'ya da gitsin, Gölhisar'a da gitsin. Biz kırsal turizm açısından bu farklı alanları ne kadar fazla ziyaret ettirebilirsek insanların Burdur ilinde kalmalarını, konaklamalarını ne kadar fazla sağlayabilirsek turizmden istediğimiz payı alabiliriz" diye konuştu.

“ISPARTA VE BURDUR OLARAK BU 

PASTADAN PAY ALMAK İSTİYORUZ” 

Kültür turizmiyle beraber belli bir seviyeye belli bir paya ulaşmaya çalışıldığını da anlatan Vali Yılmaz, şöyle devam etti; “Kişisel değil, kurum ve kuruluşlarımız ile bunu yapmaya çalışıyoruz. Bir şahsın bahçesi değil biz öyle görüyoruz. O şekilde değerlendiriyoruz ki neticede bu 250 bin kişi onun için geliyor. Bu sayı umut ediyoruz ki artarak devam edecek. Onun için de biz Isparta ve Burdur müştereken bu pastadan pay almak istiyoruz. Beraber çalışıyoruz, beraber hissedar olmak istiyoruz. İnşallah da başaracağız. 

“ISPARTA – BURDUR MÜŞTEREK 

STANDDA YER ALDI” 

Onun için önümüzdeki dönem yollara koyacağımız taklarda 'Gül ve lavanta bölgesine hoş geldiniz' diye yazacağız. Müşterek bölgedeki bizim turizm alanlarını belirleyecek olan Isparta ve Burdur'un tek bir adresi olacak. Bundan sonra müşterek kullanacağız. Bu doğrultuda, 7- 10 Aralık tarihleri arasında düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuarında da yine Isparta ve Burdur müşterek katılım sağladık ve aynı stant içerisinde beraber yer aldık” dedi.  

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR