20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Ekim 2011 Pazartesi 14:11

Gazete okuyan polis, araştırdı, Isparta'daki olayı çözdü

Antalya'nın Kumluca İlçesi'nde fiyatları bin lira ile 6 bin lira arasında değişen sahte altın saatleri satan ve polis tarafından yakalanan 3 kişiden ikisinin Isparta’da Ramazan G. (49)’yi de dolandırdıkları ortaya çıktı. Polisin gazetedeki haberi okuması
Gazete okuyan polis, araştırdı, Ispartadaki olayı çözdü

Antalya’nın Kumluca İlçesi'nde iki yılda 8 kişiye sahte altın saat satarak 38 bin lira dolandırıcılık yaptığı iddia edilen A.K (42), E.A (35) ve H.A (35) polisin yaptığı operasyonla önceki gün yakalanmıştı. E.A.ve A.K.’nin 6 Ekim’de Isparta’ya gelerek Ramazan G.’yi de dolandırdıkları ortaya çıktı.

Isparta’daki olayla benzerlik göstermesi nedeniyle Isparta Polisi’nin dikkatini çeken gazete haberi şüphelilerin yakalanmasını sağladı.

Isparta Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Güven Timleri, yaptıkları görüntü inceleme ve araştırma çalışmaları neticesinde Kumluca’da yakalanan 3 şüpheliden ikisinin Isparta’daki Ramazan G.’yi dolandıranlar olduğunu ortaya çıkardı.
Müşterilerini bulmak için bankaları ve lüks restoranları seçen dolandırıcıların saatleri, müşterilere İran'dan kaçak yollarla getirdiklerini belirterek 'Hastam var, bana acil para lazım' diye ikna ettikleri belirtildi. İlçe merkezinde yine aynı yöntemle bir kişiyi dolandırıp kaçmaya çalıştıkları sırada polis tarafından suçüstü yapılarak yakalanan şüphelilerin üzerinde 1 adet sahte ehliyet, 6 adet altın süsü verilmiş sarı saat, 15 bin lira ile dolandırıcılıkta kullandıkları çok sayıda kağıt 1 dolarlar ele geçirildi. İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürülüp sorguya alınan A.K, E.A ve H.A.’nın adliyeye sevk edildiği aktırıldı. Şüphelilerin dosyalarına Isparta’daki dolandırıcılık olayının da ekleneceği kaydedildi.

ISPARTA’YA DA UĞRAMIŞLAR
Öte yandan aynı şahıslardan ikisinin yakın tarihlerde Isparta’ya da uğradıkları ortaya çıktı.

6 Ekim’de Kutlubey Mahallesi ve Hükümet Caddesi civarında yürümekte olan 49 yaşındaki Ramazan G.’ye, yoldan geçtiği esnada İnceşehri soran E.A. (35)’nın elinde kaçak cep telefonları bulunduğunu söylediği belirtildi.

Ramazan G.’nin verdiği ifadede, daha sonra yanlarına A.K.(42)’nin geldiğini ve cebinde bulunan bir tomar doları E.A.’ya verdiği ve cep telefonlarını teslim aldığı öğrenildi.
Kurulan düzenek devam ederken, A.K.’nin bu kez Ramazan G.’ye dönerek elinde İran’dan kaçak yollarla getirdiği altın kaplama saatlerin bulunduğunu ve kendisine ucuza verebileceğini söylediği kaydedildi.

İki dolandırıcının Kafeler Caddesi’ne girerek bir kafede çay içtikleri, daha sonra da 5 adet sahte altın kaplama saati 2 bin 500 TL karşılığında Ramazan G.’ye sattıkları öğrenildi.

Şüphelilerle ayrıldıktan bir sonra saatlerin sahte olduğunu fark eden mağdurun Sanayi Polis Merkezi’ne müracaat ederek, şüphelilerden davacı ve şikayetçi olduğu belirtildi.

ISPARTA POLİSİ, GAZETEDEKİ HABERİ DEĞERLENDİRDİ
Hürriyet Gazetesi’nin 10 Ekim’de çıkan bir haberde ‘Sahte Altın Saati 6 bin TL’ye satmışlar’ başlıklı haberi değerlendiren polis, benzer olay olması münasebetiyle Kumluca İlçe Emniyet Amirliği’nden gelen şüpheli fotoğrafları ile Isparta’da dolandırılan Ramazan G.’nin gittiği yerlerdeki kamera görüntülerini karşılaştırdı.

Satışı yapılan sahte altın saat markalarının da birbiriyle aynı olduğunu gören polis, kamera görüntülerinden de iki şüpheliyi teşhis etti.

Şüphelileri, Isparta Asayiş Şube Müdürlüğü Güven Timleri Amirliği ekiplerinin yaptıkları çalışmalar neticesinde teşhis ettikleri aktarıldı.

Haber: Feti KILIÇ - AKDENİZ

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR