24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Ocak 2015 Cumartesi 17:17

Gazetecilerden Birlik ve Beraberlik Kongresi

Isparta Gazeteciler Cemiyeti’nin Cumartesi günü tek listeyle gerçekleştirilen Olağan Genel Kurulu’nda mevcut başkan Şevket Karahan tekrar güven tazeledi.
Gazetecilerden Birlik ve Beraberlik Kongresi

Isparta’da görev yapan basın mensupları sandık başına gitti.

Tek listeyle gidilen seçimde mevcut Başkan Karahan’a güvenoyu veren basın mensupları birkez daha birlik ve beraberlik örneğinde bulundu.

Öğretmenevi’nde saat 14:00’de gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’da, Divan Başkanlığına Tarkan Çetin üyeliklere de Ali Çevikbaş ve Tuna Ünal seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan Olağan Genel Kurul’da gelir – gider, faaliyet ve denetim raporlarları okunarak kabul edildi.

KARAHAN İLE YOLA DEVAM
Göreve geldiği 2012 yılından bu yana birlik ve beraberlik adına büyük başarılara imza atan Şevket Karahan, başka aday çıkmamasından dolayı açık oylamayla tekrar Başkan seçildi.

AKTİF KAPATILDI TEK ÇATI
ALTINDA BİRARAYA GELİNİLDİ
Geçtiğimiz yıllarda bazı gazetecilerin bir araya gelerek kurduğu Aktif Gazeteciler Derneği de Yönetim Kurulu ve basın mensuplarının oylamasıyla, Isparta Gazeteciler Cemiyetine bağlanarak tek çatı altında toplandı.

İKİ GÖZÜM GÖZYAŞLARINA BOĞULDU
Dilek ve temenniler bölümünde söz alan üstad gazeteciler Hilmi Özdemir, Arzu Deniz, Doğan Silleli ve Abdullah Sinan, mesleğin sıkıntıları hakkında konuşma yaptılar. Basın mensuplarının iki gözüm olarak hitap ettiği ve sevecenliğiyle tanıdığı 78 yaşında ki Hilmi Özdemir (amca/ağabey) yaptığı konuşmada gözyaşlarına hakim olamadı. Bütün gazetecilerden helallik isteyen Hilmi Amca; “Ben sizleri çok seviyorum. Hepiniz benim evlatlarımsınız. Hepinizin bende gönlü ve yeri çok farklı, belki 3 yıl sonra yapılacak olan seçime ömrüm yetmeyebilir. Hepiniz hakkınızı helal edin” dedi. Bu konuşma sırasında Özdemir’in duygu dolu anlar yaşadığı gözlemlendi.

ÇOK MUTLUYUM
Güvenoyu aldıktan sonra konuşma yapan Başkan Şevket Karahan; “Seçim öncesi bazı söylentiler ayyuka çıkmıştı. Bizler tekrar birlik ve beraberlik içerisinde liste çıkardık. Yönetimiz bütün gazeteci arkadaşlarımızı kucaklıyor. Bizim geçmiş dönemde ki en büyük icraatımız iki derneği birleştirerek tek çatı altında toplamak oldu. Bilindiği üzere Isparta Gazeteciler Cemiyeti, Akdeniz Gazeteciler Federasyonunda Genel Başkan Yardımcılığı, Türkiye Gazeteciler Konfederasyonluğu’nda da Denetim Kurulu Başkanlığı görevlerini sürdürüyor. Bu başarımız ve temsil noktamız artarak devam edecek” dedi.

İŞTE YENİ YÖNETİM
BAŞKAN
ŞEVKET KARAHAN

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ
Mehmet ERÇAKIR
Tarkan ÇETİN
Arzu DENİZ
Soner TOROS
Mustafa KAHRAMAN
Abdullah SİNAN

DENETİM KURULU ASİL
Ali ÇEVİKBAŞ
Tuna ÜNAL
Mustafa BAŞ

ONUR KURULU ASİL
TANJU BOYLU
ZAFER ÇAĞLAR
HİLMİ ÖZDEMİR
HÜDAİ KARTÖZ
ÇETİN KESKİNPALA
SALİH TOKAY
MEHMET AYBATILI
HAKAN YAMAN
Emre ALTUĞ
İSMAİL R. ÇELİK

ÜST KURUL DELEGESİ
ŞEVKET KARAHAN
TARKAN ÇETİN
NASUH ÖZKAN
SELÇUK ÖCAL

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR