26 Eylül 2017 Salı

Selçuk AYDEMİR / Ajans32

Geleceğim Ol

28 Mart 2016 Pazartesi 15:01

GELECEĞİM OL

   Bir kuğunun durgunluğunda aranıyor huzurum, gülüşüm sessiz, adın hatıralarda bir sızı…

   Hangi şarkı çıksa radyoda, yüreğime inceden bir melodi dokunuyor ‘’ yalnızlık ‘’ nağmelerinde. Yokluğunda geçen günleri yazıyorum ama o günler sana inat hatırlanmak istemiyor.

   Geçmiş acısıyla acı, sen benimle güzel, sızılarım yokluğunda amansız bir hastalık gibi. Hangi çiçek filizlense yinede açmıyor gönül goncam, hangi taraftan doğsa güneş yinede ısıtmıyor içimi sen yokken.

   Gidilen yolları karlar örtmüş.                                              Bekleyenler üşüyor, beklenenler habersiz…

   Yıllar geçti oysa adını anamaz oldum, sesin uzaklardan bir haber. Artık sokaktaki lambalarda bir hoş yanmıyor. Işıldatmıyor gözlerimi öyle eskisi gibi. Senin geçtiğin yollardan geçemiyorum, ya seni sorarlarda bilmediğim halini yalanlara dökersem ve sensiz yürürsem o kaldırımlarda, sitemkâr bakışların adresi olursam nasıl söylerim benden gittiğini.

   Çık gel ve kurtar tüm acılarımdan. Ben mutlaka gelirim. Sen yeter ki geleceğim yerde ol, geleceğimde ol. Yağmurda ıslanırız eskisi gibi. Bilirsin severim yağmur kokusunu. Zaten sende yağmurlu bir günde gitmiştin benden. Ellerin öyle acıtarak kaymıştı ellerimden. Unutmaya hazır bir yürek duruyor karşında. An/sızında bul beni. Titrediğim yerden başla merhem olmaya. Kendimi kaybettiğim sızılarımdan kurtar beni. Sen benim en güzel anım, habersiz kaldığımsın.

   Seni seveceğim yerde ol sevgilim.

   İnsanların nefretinden uzak, seni her an özleyeceğim yerde ol...

    Bir umut bekçisiyim ben, seni her an/sızısı/n/da özleyen…

   Ben mutlaka geleceğim, sen yeter ki geleceğim yerde ol, geleceğimde ol…

 

 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR