26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
16 Mayıs 2014 Cuma 18:36

Gelendost ve Keçiborlu’da Yürekler Soma İçin Çarptı

Soma’da meydana gelen maden faciasında hayatını kaybeden maden işçileri için Keçiborlu ve Gelendost’ta da anma etkinlikleri vardı.
Gelendost ve Keçiborlu’da Yürekler Soma İçin Çarptı

Soma’da hayatını kaybeden madenciler için Keçiborlu’da bir araya gelen kalabalık grup Soma’da yaşanan acıyı paylaştı.

Keçiborlu’da yapılan anma etkinliklerinde özellikle gençler ön plandaydı. “Maden işçileri onurumuzdur”, “Madencinin kazması sermayeyi yenecek” gibi sloganların atıldığı etkinlikte TGB Keçiborlu İlçe Başkanı Onur Küçük, bir açıklama yaptı. Küçük açıklamasında “Devlet büyüklerimiz her ne kadar “Takdir-i İlahi” deseler de bu olay tam olarak “Takdir-i Ticari”dir. Burada anlaşılması gereken asıl şey kapitalist sistemde insan değerinin paranın değerinden daha düşük olmasıdır” dedi. Grup açıklamanın ardından bir süre oturma eylemi yaptı.

Bir diğer etkinlikte Gelendost’taydı. SDÜ Meslek Yüksek Okulu öğrencileri de Soma’da hayatını kaybeden maden işçileri için bir araya geldi.

Gelendost MYO’nun önünden 17 Eylül Parkı’na kadar yürüyen öğrenciler burada 1 dakikalık saygı duruşunda bulundu ve İstiklal Marşı okudu.

Ellerinde “Her yer Soma”, “Yüreğimiz Kömür Karası” yazılı dövizler taşıyan öğrenci grubu adına bir açıklama yapan İlker Uca, “Maden faciasında hayatını kaybeden maden işçilerine Allahtan rahmet diliyoruz. Milletimizin başı sağ olsun” dedi.

Öğrenciler bir süre oturma eylemi yaptıktan sonra dağıldı.

İŞTE O ETKİNLİKLERDEN EN ÇARPICI KARELER

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR