26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
02 Temmuz 2013 Salı 10:25

Gelsinler Elimi Öpsünler

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, merkeze bağlı belde belediye başkanlarını da yanına alıp fabrikalara bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Günaydın, AKP Milletvekili Recep Özel'in sözlerine yanıt verdi.
Gelsinler Elimi Öpsünler

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, merkeze bağlı belde belediye başkanlarını da yanına alıp fabrikalara bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Günaydın, AKP Milletvekili Recep Özel'in sözlerine yanıt verdi.

SON SIRADAYDIK, 46’YA YÜKSELTTİK
AKP Milletvekili Recep Özel’in “Isparta Belediyesi Türkiye’nin en borçlu 46. kurumu” şeklindeki açıklaması ve yorumunu değerlendiren Başkan Günaydın, sinirlerine hâkim olamadı. Kendi borçlarının yanı sıra geçmiş dönemden kalan borçları da ödediklerini bildiren Günaydın, “Türkiye’nin en başarılı işini yapıyoruz. Gelsinler elimi öpüp, tebrik etsinler” dedi.

ÖZRÜ KABAHATİNDEN BÜYÜK
Milletvekili Özel’in ekmekten ve aştan uzak bir insan olduğunu ileri Süren Başkan Günaydın, şöyle devam etti: “Ben 46. sırada yer almışım. Peki, sıfır nedir, 46 nedir? Bunların bilgisi yok. Konudan uzak, ekmekten uzak, aştan uzak. O insanlar Ispartamıza bir dirhem üretimi ve faydası olmayan kişiler. Özrü kabahatinden büyük.

TÜRKİYE’NİN EN ÇOK VERGİ ÖDEYEN BELEDİYESİYİZ
Benden önce bunlar ne yapmış? Türkiye’nin en borçlu belediyesiydi. Biz geçmiş borçlarla birlikte kendi borçlarımızı da ödüyoruz. Onlar Isparta’ya hizmet yapsınlar. Onlar bir yolu dahi yapamayan insanlar. Ben 46. sıraya çıkarmışım. Gelin elimi öpün ve tebrik edin. Önceki belediyeden kalan borçları yapılandırma ile ayrıca ödüyoruz. Türkiye’nin en çok vergi ödeyen belediyesi Isparta Belediyesi.

BU İNSANLARIN GÖZLERİ VE KALPLERİ KARARMIŞ
Onların yapmış olduğu borçları da ödüyoruz. Bu arada kendi borçlarımızla birlikte şuanda 46. sıradayız. Şuanda Türkiye’nin en başarılı işini yapmış durumdayız. Ama bunu anlayacak beyin bulamıyorum bu insanlarda. Bu insanların gözleri ve kalpleri kararmış, siyaset seviyesini düşürmüş kişilerdir.

“İŞİNİZE BAKIN BENİMLE UĞRAŞMAYIN”
İşlerine baksınlar. Tüm anketlerde en başarılı belediye başkanı olarak gösteriliyorum. Görmüyorlar mı? Sıfırdan 43’e çıkarmışım. Onlardan kalan borçları aylık 2 milyon TL olarak ödüyorum.

BUNU ANLAYACAK İNSAN DEĞİLLER
Türkiye’nin en fakir belediyesini devraldım, şuanda Isparta halkına müjdem olsun en zengin belediyeler arasındayız. 46. sıraya gelen belediyemiz ilerleyen zamanlarda daha iyi konuma gelecek. Bu konuda cahil insanlar. Anlayamayacak kadar derbeder insanlar. Siz bu memlekete hiçbir şey kazandırmadınız ve her şeyi yok ettiniz. Yapılandırmada 1 lira aksaklığımız yok. 60 milyon TL civarında borç ödedik. Bu borcu öderken 46. sıraya çıkarmışım. Beni tebrik edip, ellerimi öpmeleri gerekir. Ama bunu anlayacak insan değiller”

RİYAKÂR DİYEREK KENDİSİNİ TARİF ETMİŞ
Öte yandan Özel’in kendine Emniyet Müdürlüğü ek hizmet binası açılışında riyakâr dediğini ve bununla ancak kendisini tarif edebileceğini belirten Günaydın, “Bana ‘riyakâr’ demiş. O kendisini tarif etmiş. Ne kadar güzel tarif etmiş. Elbette Emniyet Müdürlüğümüzde yapılan açılışa gideceğim. O anda imar aksaklıkları için o işlemin yapılma mecburiyeti var.
Bunu yapmadığımız zaman kanuna karşı gelmiş olurdum. ‘Buraya mühür koydu, sonra açılışına geldi’ diyor. Gelirim tabi, burası benim memleketim. Emniyet bizim emniyetimiz. Orada bir yanlışlık vardı. Yapılması gereken işlemin gereği yapıldı. Bunu riyakâr olarak algılayacak kadar seviyesiz insan. Riyakâr diyerek kendisini tarif etmiş. Bu kelimeyi onun için kullanmadım ama kendisini tarif etmiş” şeklinde konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 6 yorum yapıldı.
    YAZARLAR