20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Nisan 2012 Perşembe 13:01

Gencay 'Polis'inde Sorunları Var'

Saadet Partisi Isparta İl Başkanı Cevat Gençay’ın Polis Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.
Gencay Polisinde Sorunları Var

Saadet Partisi Isparta İl Başkanı Cevat Gençay’ın Polis Haftası nedeniyle mesaj yayınladı.

SP İl Başkanı Gençay, kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi: “Polis görevi itibariyle; asayişi, amme, şahıs tasarruf emniyetini ve mesken masuniyetini koruyan, halkın ırz can ve malını muhafaza ve ammenin istirahatını  temin eden, yardım isteyenlere, yardıma muhtaç olan çocuk, alil ve acizlere muavenet eden, kanun ve nizamnamelerin kendisine verdiği vazifeleri yapan silahlı icra ve inzibat kuvvetidir Genel olarak polis, bir ülkenin sükun, güvenlik ve düzenini sağlamak ve korumakla görevlidir. 

Bunu yerine getirirken önceden belirlenmiş müeyyidelere uymakla yükümlü ve hükümet tarafından alınan ve yerine getirilmesi istenen kararların icrasını sağlamakla görevlidir Evet, onlarda insan, ihtiyaçları var, duyguları var, sorunları var ve de karşılaştıkları, muhatap oldukları insanların çoğu sorunlu. Bu nedenlerle de onlarla mücadele etmek zorundalar.

Gerektiğinde silahlı bir mücadele bu işin sonunda canından olmak var, yaralanıp sakatlanmak ve hayatını engelli olarak geçirmek var, aile bireylerini yetim bırakmak ta var. Ama bunların ötesi başkaları için canını siper ederken, özellikle umulmadık bir anda şeytanca düzenlenebilecek terörist saldırılara potansiyel bir hedef olmak var işin ucunda, üstelik yanında eşi ve çocukları varken. Bu psikoloji içindeki insanlara gerçekten sormak lazım ailevi sorumluluklarını yerine nasıl getiriyor? Sürekli suçlularla mücadele içinde geçen bir meslek hayatının sonunda emekli oldukları zaman nasıl bir hayatın içine düşüyor bu insanlar? Hırsızlık var polis hırsızların peşinde.

Gösteri var polis giymiş kaskını almış kalkanını, komiser konuşuyor anlatıyor ama karşısındakinin niyeti zaten belli! Bomba ihbarı var polis orada. Maç var polis orada. Sınav var polis kapıda bekliyor. Polis, kanunlara göre suç işleyenlere müdahale ettiğinde bazı mürekkep yalamışlarca suç işleyenin insan hakları savunuluyor ama saldırıya uğrayan, linç edilmek istenen, üzerine Molotof atılan, taş atılan, şişe atılan, polisin insan hakkı olmuyor. Polis, görevi icabı müdahale ediyor olabilir ama o da insan nihayetinde, onun da insan hakkı yok mu? “Emniyet Teşkilatımız 167 yıllık geçmişiyle ülkemizin en köklü ve en tecrübeli kuruluşlarından biridir.

Milletimizin güvenlik ve esenlik ve huzurunu sağlama konusunda gösterdiği büyük gayret ile haklı bir gururun sahibidir. Emniyet Teşkilatımızın bu görevi türlü zorluklar altında, fedakâr ve cefakâr bir şekilde yerine getirmeye çalıştığı hepimizin malumudur. Gerektiğinde ülkemizin birlik,beraberliği için canını bile vermekten çekinmeyerek milletimizin fevkalade büyük takdirini kazanmıştır. Bu duygularla emniyet teşkilatımızın, 167. kuruluş yıldönümünde tüm Emniyet mensuplarımızı ve gazilerimizi kutluyor, görevi başında şehit olan polislerimizi de bir kez daha rahmet ve şükranla anıyorum” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR