21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Nisan 2015 Pazartesi 09:03

Genel Kurul Yapıldı

Genel Kurul Yapıldı
Genel Kurul Yapıldı

3 Ekim 2005 yılında kurulan Türk Boyları Konfederasyonunun 4 Olağan Genel Kurulu Ankara'da yapıldı.

Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu genel Başkanı Mustafa Küçükyaman, Isparta Yörük Türkmen derneği Başkanı Hasan Parlakyıldız, Federasyon Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Yağcı ve Genel Sekreter Muammer Akgül İlimiz Temsilen ve Delege olarak genelk kurulda yerlerini aldılar.

Hazurun Önünde Yapılan istişareler de ise Yörük Türkmenler birlik ve beraberlik içerisinde Federasyonumuzun bağlı bulunduğu Türk Boyları Konfederasyonu tek liste ile olağan genel gidildi.

Toroslar Yörük Türkmen Federasyonu genel Başkanı Küçükyaman Konfederasyon genel Başkan Yardımcılığı görevi verildi. Küçükyaman yaptığı açıklamada ise" 2005 yılında kurduğumuz Türk Boyları Konfederasyonumuzun 19 nisan 2015 pazar günü Ankara'da birlik ve beraberlik içerisinde olağan genel kurulumuzu yaptık. Allah şükürler olsun ki bu birlik ve beraberliğimiz Koca Yörük Türkmen camiasına hayırlara vesile olsun. "Ayrılıkta Azap Birlikte Rahmet Var" düstürü ile hareket ederek sorumluluklarımızı ve görevimizi yerine getiriyoruz, çıktığımız bu kutlu yolda elbet yolda kazalar olacaktır önemli olan bu kazaları en az hasarla atlatım yolumuza devam edebilmektir. Yol arkadaşlarımla birlikte yaklaşık 20 yıldır yaptığımız çalışmalar sonucunda geldiğimiz nokta azımsanmayacak derecede güzel ve büyüktür. Kamuoyunu nezlinde geçer akçe durumuna geldik " Bende Yörüğüm" diyen kardeşlerimiz var. Bu kardeşlerimizin hepsini derneğimize üye olmaya gücümüze güç güç katmaya ve bizler yol arkadaşlığı yapmaya davet ediyorum. dedi.* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR