23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Mayıs 2014 Pazartesi 20:00

Gezici Çanakkale Müzesi Isparta’da

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nce Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde organize edilen ve “Şehitler diyarından Anadolu’ya” sloganıyla yola çıkan “Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi” Isparta’da açıldı. 4 gün
Gezici Çanakkale Müzesi Isparta’da

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nce Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde organize edilen ve “Şehitler diyarından Anadolu’ya” sloganıyla yola çıkan “Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi” Isparta’da açıldı. 4 gün boyunca Hükümet Meydanı’nda duracak olan gezici müze, ziyaretçilerini bekliyor.

Hükümet Meydanı’nda açılışı gerçekleştirilen müzeye öğrenciler yoğun ilgi gösterirken, burada açıklama yapan Isparta Vali Yardımcısı İsmail Akman, “Bir koleksiyonerin hazırlayarak, Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’ne başvurması üzerine çıkmış olan bir proje. Çanakkale destanı bizim şanlı tarihimizin en güzel sayfalarından biridir. 100. Yıldönümünde tekrar şehitlerimizi saygıyla anmak ve Çanakkale’yi eğitim çağındaki gençlerimizin bu müzede bir kez daha görmeleri büyük bir fırsattır.” dedi.

Müzenin hazırlanmasında emeği geçenlere teşekkür eden Akman, 4 gün boyunca açık kalacak olan Müzeye, Çanakkale’ye gitme fırsatı bulamayan herkesi davet etti.

     

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR