22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
20 Ocak 2012 Cuma 11:34

Gökgöz Başkan Günaydını Eleştirdi

AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz, müteahhit firmanın kendi sorunlarından kaynaklı yaşadığı krizin genelleştirilerek belediye başkanının ağzından gerekçe olarak kamuoyuna sunulmasına tepki gösterdi.
Gökgöz Başkan Günaydını Eleştirdi

AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz, müteahhit firmanın kendi sorunlarından kaynaklı yaşadığı krizin genelleştirilerek belediye başkanının ağzından gerekçe olarak kamuoyuna sunulmasına tepki gösterdi.

3 YIL NEDEN ATIL KALDI?
AK Parti İl Başkanı Mehmet Uğur Gökgöz, yüzde 85-90’ı tamamlanmış Ticaret ve Kültür Merkezi inşaatının 3 yıldır tamamlanamadığını söyledi. Isparta Belediyesi’nin ITKM’nin bitirilmesi noktasındaki ısrarının 3 yıl sürmesinden yakınan Gökgöz, “Yüzde 85-90’ı bitmiş olan bir inşaatın tamamlanması için Haziran 2012 bekleniyor. Halbuki 2009 yılında bitirilmesi gerekiyordu. Ticaret ve Kültür Merkezi bugüne kadar neden atıl kalmıştır? Sayın Başkan Cumhuriyet Cadde, 113 Cadde, eski Hal Caddesi’ndeki esnafın sorunlarını hiç dinlemiş midir acaba? Belediye Başkan Yardımcısı Resul Göçer, ‘5 Ekim’de bitecek’ diyor, Sayın Belediye Başkanı ‘gecikmelere trafolar sebep olmuştur’ diyor. Bu gecikme bahanesi meclisten geçirilerek müteahhidin cezai şart ödemesine engel olunmuş mudur? Önce bunların cevabı verilsin” diye konuştu.

KRİZ, MÜTEAHHİDİN KRİZİ, TÜRKİYE’NİN KRİZİ DEĞİL
Ak Parti olarak Ticaret ve Kültür Merkezi’nin bitirilmesini istediklerini kaydeden Gökgöz, bugüne kadar söylenen sözlerin ve vaatlerin yerine getirilmemesinden yakındı.

Halkın sürekli oyalandığını belirten Gökgöz, “Verilen cevaplar, söylenen laflar kamuoyunu tatmin etmediği gibi bizleri de tatmin etmemektedir. Belediye Başkanlığına verilen yetki ile tapu devri yapılmış, müteahhidin kullandığı kredi başka yerde kullanılmıştır. Bu para başka yerlerdeki inşaatlarda harcanılmıştır. Belediye açısından zafiyet değil midir? Her şartta, her halükarda biz yine belediye başkanımızın vermiş olduğu tarihte bitirilmesini rica ediyoruz ve özlemle bekliyoruz” dedi.

BİNA ŞU AN DÖKÜLÜYOR, BU KİMLERİN SUÇUDUR?
AK Parti İl Başkanı Gökgöz, 3 yıldır binanın atıl kalması ve hiçbir yatırım olmamasından kimin suçlu olduğunu kamuoyuna sordu. Gökgöz, şöyle devam etti: "Hiçbir yaptırım olmaksızın, 3 yıl binanın atıl durumda kalması ve binanın şu an itibariyle dökülüyor olması kimlerin suçudur acaba? 1800 araçlık otoparkın kullanılmaması, trafiğin keşmekeşe dönüşmesi kimlerin suçudur?  Belediye zarara uğramış mı, uğramamış mıdır? Isparta Belediyesi mülkleri kullanılma açısından zarara uğramış mıdır, uğramamış mıdır? Milletin sağduyusuna bırakıyoruz. Milletimizin bunun en güzelini değerlendirecektir" dedi.

HALK KİME İNANACAK?
Gökgöz "25 dükkan alındı, 43 dükkana çıktık, ellerimle seçtim’ ifadeleri var. Sanki arkadaşımız pazardan kavun-karpuz seçiyor. Düne kadar trafoları ve tapu devrini bahane gösteren müteahhidimiz kendisi ekonomik krize düşmesini belediye başkanının ağzından kamuoyuna sunuldu. Dün neden trafolar ve tapu devri ve zeyilname bahane gösterildi. Neden böyle anlatıldı? Dün söylediklerini bugün inkar eder oldular. Hangisi doğru. 3.zeyilname 1.5 yıl önce yapıldı. 2011 Ekim ayına söz verildi. Şimdi halkımız, belediye başkan yardımcısına mı, belediye başkanına mı, müteahhide mi güvensin. Burada bir güvensizlik oluştu. Biz her şeye rağmen, Ticaret ve Kültür Merkezi’ni 2012 Haziran başında açılmasını 4 gözle bekliyoruz. Açılsın ve Isparta’daki atıl 52 bin m2’lik alan içerisindeki 497 işyeri ile birlikte bir istihdam sağlanmış olsun. 2’şer kişi çalışsa 1000 kişiye istihdam sağlamış olacak" dedi.

MÜTEAHHİT HAKLARINI ALALIM, ISPARTA’NIN OLSUN DEMİŞTİK
Ak Parti İl Başkanı Gökgöz, parti grubunun mecliste 2010 yılında ITKM ile ilgili yaptığı teklifi hatırlatarak konuşmasını şöyle tamamladı: "Nisan 2010’nda bir teklifimiz vardı. ‘15 milyon borçlanma yetkisi aldınız. Gelin AK Parti grubu olarak 15 milyon daha borçlanma yetkisi verelim. Ticaret ve Kültür Merkezi’ndeki müteahhit haklarını satın alalım. ITKM Ispartalıların malı olsun’ dedik. O gün bunu es geçtiler" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 3 yorum yapıldı.
    YAZARLAR