21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
25 Nisan 2012 Çarşamba 18:28

Gölet Projesinin Önünde Hiçbir Engel Kalmadı

Yenişarbademli İlçesi Belediye Başkanı Mustafa Erdem, Yenişarbademli Gölet Projesi'nin önünde hiç bir hukuki engel kalmadığını, ileriki günlerde projenin ihale sürecinin gerçekleşmesini beklediklerini bildirdi.
Gölet Projesinin Önünde Hiçbir Engel Kalmadı

Yenişarbademli İlçesi Belediye Başkanı Mustafa yaptığı açıklamada, ilçeye yapılması planlanan göletin ilk olarak Kestel mevkisinde Batıp Çıkan Deresi üzerine yapılmasının planlandığını, ancak daha sonra yapılan incelemelerde, gölet için uygun yerin Eğrik mevkisi olduğunun tespit edildiğini söyledi.

Gölet projesindeki yer değişimi üzerine proje çerçevesinde hazırlanan Kızıldağ Milli Parkı Uzun Devreli Gelişme Planı'nda da revizyona gidildiğini anlatan Erdem, yeni düzenlemenin geçen gün Antalya'da geçekleştirilen toplantıda, Antalya Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyonu'nca onaylandığını kaydetti.

Böylece gölet projesi için en zor aşamanın geçildiğini vurgulayan Erdem, ''Artık gölet projesinin önünde hiçbir hukuki engel kalmadı. Önümüzdeki günlerde projenin ihale sürecinin gerçekleşmesini bekliyoruz'' dedi.

Erdem, gölet projesinin Yenişarbademli için çok önemli olduğunu ve gerçekleşmesi halinde bölge ekonomisine büyük katkı sağlayacağına dikkati çekti. Gölet projesiyle eş zamanlı kapalı devre sulama sistemini de hayata geçirmeyi hedeflediklerini belirten Erdem, ayrıca Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na arazi toplulaştırması için başvurduklarını dile getirdi.

Başkan Erdem, ilçenin kalkınması için çalışmalara devam edeceklerini sözlerine ekledi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR