22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
10 Aralık 2012 Pazartesi 11:58

Görme Engelliler De Kur’an Okusun Diye

Isparta Beyaz Ay Derneği Şubesi’nin girişimleriyle görme engellilerin de okuması için beril alfabesi kullanılarak Kur’an-ı Kerim basıldı. Kur-an’ı Kerim’ler camilere dağıtılacak.
Görme Engelliler De Kur’an Okusun Diye

Isparta Beyaz Ay Derneği Şube Başkanı Ahmet Aydemir, derneğin engellilere yönelik çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Görme engellilerin de kutsal kitabımızı okuması için beril alfabesinden oluşan harflerle Kur’an-ı Kerim bastırdıklarını söyleyen Aydemir, il merkezinde 125 camiye Kur’an-ı Kerim’lerin dağıtılacağını her ilçeye de birer adet olmak üzere müftülüklere verileceğini söyledi.

BİLGİSAYAR KURSU AÇACAK
Öte yandan 22.23. dönem Milletvekili, Beyaz Ay Derneği Genel Başkanı Lokman Ayva’nın da katılımıyla görme engellilere yönelik bilgisayar kursunun yarın açılacağını ileten Aydemir, “Derneğimizce İş-Kur desteğiyle görme engellilere yönelik bilgisayar kursumuz yarın açılıyor. Projeye Milli Eğitim, Kütür Turizm ve İş-Kur müdürlükleri de destek veriyor. Kurslar Turizm Müdürlüğü’nde verilecek sabahçı ve öğlenci olmak üzere ilk etapta 10 görme engelli 3 ay boyunca bilgisayar kursuna katılacak. Kursu bitirenlere sertifikaları da verilecek. Bilgisayarlar görme engellilere yönelik özel donanımlara sahip olacak” diye konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR