23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Şubat 2012 Pazar 10:56

Gözler CHP Kurultayında

CHP'de tüzük değişikliğinin ele alınacağı çifte kurultayın ilki başladı.
Gözler CHP Kurultayında

CHP'de kurultay heyecanı yaşanıyor. CHP'nin 16. Olağanüstü Kurultayı Ankara Arena'da yapılıyor. Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu da kurultay salonuna geldi.

CHP tüzüğünün ele alınacağı Kurultayın toplanabilmesi için kayıtlı 1247 delegesinden 625'nin katılması gerekiyor. CHP Genel başkan yardımcısı Gürsel Tekin, şu ana kadar 900 delegenin salona gelerek kurultaya katılmak için imza verdiğini söyledi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap ise kurultayın CHP için bayram günü olduğunu söyleyerek, "Bugün parti işleyişine dönük yetersizlikler bütünüyle giderilecek" dedi.

Bazı delegelerin ilk kurultaya katılmayacağı iddiaları vardı. Kurultayda delegenin oyuna sunulacak yeni tüzük, 81 il temsilcisi, Parti Meclisi üyeleri ve milletvekillerinin önerileri doğrultusunda Tüzük Komisyonu tarafından hazırlandı.

Kılıçdaroğlu'dan İlk Mesaj: "Mutluyum"
Bu arada CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin olağanüstü kurultayının yapılacağı Ankara Spor Salonu'na geldi.

Kılıçdaroğlu, eşi Sevil Kılıçdaroğlu ile Çukurambar'daki evinden ayrılırken, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Gazetecilerin, kurultaya yönelik soruları üzerine Kılıçdaroğlu, güzel bir kurultay olacağını belirtti.

Kurultayın şenlikle başlayacağını ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Adına 'Demokrasi Şöleni' dedik. O şölene herkesin katılmasını istedik. Umarım güzel bir kurultay geçireceğiz'' diye konuştu.

Bir gazetecinin, ''Televizyonlardan izlediğiniz kadarıyla ilk izleniminiz nedir?'' şeklindeki sorusu üzerine, Kılıçdaroğlu, ''Mutluyum'' yanıtını verdi.

Kılıçdaroğlu'nun, 06 CHP 01 plakalı makam aracına binerken çevredeki bazı vatandaşların sevgi gösterilerinde bulunduğu gözlendi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR