21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Ağustos 2017 Pazartesi 10:45

Gül Festivalinin Tarihi Belli Oldu

Belediye, en son 2012 yılında yapılan Gül Festivalini tekrar yapma karar aldı... İşte Festival Tarihi!
Gül Festivalinin Tarihi Belli Oldu

Belediye, en son 2012 yılında yapılan Gül Festivalini tekrar yapma karar aldı. Buna göre Festivalin, gelecek yıl, 9, 10 Haziran 2018 tarihlerinde yapılmasına karar verildi.

Belediye Meclisinin geçtiğimiz Cuma günü yapılan Ağustos ayı son toplantısında gündeme gelen ve karara bağlanan karar çerçevesinde; 2018 yılında Gül Fuarı Festivali yapılması için meclisten yetki istendi. Ayrıca mücavir alan dışındaki köylerde yapılacak etkinlikler ve götürülecek hizmetler için de meclis kararı alınacak.

Isparta Belediyesi, 2017'nin geri kalan aylarında ve 2018 yılında il merkezi ve köylerde çok sayıda etkinlik yapmaya hazırlanıyor. Söz konusu etkinliklere ilişkin meclisten yetki istendi. Belediye Meclisi'nden yetki istenilen en önemli konu ise; 2018 yılı içinde yapılması planlanan Gül Fuarı Festivali. 2018 yılı içinde yapılacak Gül Fuarı Festivali, meclis kararına bağlandı.

GÜL FESTİVALİ GELECEK
YIL HAZİRAN AYINDA YAPILACAK
Belediyenin yetkisi dahilinde Gül Fuarı Festivali yapılabileceğinin vurgulandığı gündem maddesinde meclisten yetki istendi. Madde, ilgili komisyonda değerlendirildikten sonra cuma günü karar altına alınacak. Plan ve Bütçe Komisyonu tarafından konu ile ilgili olarak hazırlanan ve Komisyon Başkanı Ömer Tahir Gürakan tarafından okunan raporda; “İçişleri Bakanlığının 25/04/1984 tarih ve 27302 sayılı onayı ile yürürlüğe konulan yönergesine istinaden ve 5393 sayılı Belediye Kanunu'nun, Belediye'nin görev, yetki ve sorumluluklarını belirleyen 14. maddesinde yer alan 'Kültür, Sanat Turizm ve Tanıtım, Gençlik ve Spor, Ekonomi ve Ticaretin geliştirilmesi hizmetlerini yapar veya yaptırır ve Belediyenin yetkileri ve imtiyazlarını karşılamak amacıyla her türlü faaliyet ve girişimde bulunmak' hükümleri gereğince Isparta Belediyesi tarafından Isparta Gül Fuarı Festivali’nin 8, 9, 10 Haziran 2018 tarihlerinde yapılması uygun bulunmuştur” denildi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR