26 Eylül 2017 Salı

Hasan Hüseyin AKAGÜNDÜZ / Ajans32

Gülümsetenler...

11 Ağustos 2015 Salı 17:54

Yok yok,öyle kahkaha falan atacağınızı sanmayın.Toplumsal hayatımızda aslında sıkça karşılaşıp-çözemediğimiz durumlara 2 örnek yansıtacağım.

1.Hepiniz özel halk otobüslerini kullanıyorsunuz,değil mi?Hemen hepsinde şikayetlerinizi bildirmeniz için de bir numara var.

ALO ZABITA 153 ve ŞİKAYETLERİNİZ İÇİN BİZİ ARAYIN 223 25 25 Böylelikle sizi de bilgilendirdiğimi düşünüyorum. Akşamüzeri saatlerinde 10 no’lu hatta çalışan özel halk otobüsüne binmem gerekti.Araç uzun güzergahı sebebiyle dolu.Ayakta yolcu da hayli fazla.Yolcular inmek istedikleri durağa gelmeden düğmeye basıyor ve aracın durakta kendilerini indirmesini bekliyor ama şoförün hiç umurunda değil.Durağı geçiyor,yolculardan feveran İNECEK VARDI,NİYE DURMADINIZ? Şoförümüz belli ki günün yorgunluğunu asabiyet yüzdesiyle hayli yükseltmiş, DÜĞMEYE BASMADINIZ Kİ! Yolcularda uyanık,PEKİ DURACAK LAMBASI NİYE HALA YANIK? Görmemişim. Yolculardan ses; İYİ YA,DURDA İNELİM. Şoför kendinden emin; DURAK HARİCİ DURMAMIZ-DURAKLAMAMIZ YASAK! Ne güzel,sorumluluk sahibi bir şoför diyesiniz geldi değil mi? Yaşlı bir hanım sesini yükselterek sordu: EVLADIM BEN BU YAŞTA 1 DURAK GERİ NASIL GİDECEĞİM ŞİMDİ? Sıkı durun,cevap çok ilginç: ÖLÜRMÜSÜN BE KADIN,SPOR YAPMIŞ OLURSUN İŞTE. Bastonuyla ayakta inmeyi beklerken zorlukla ayakta durabilen nenemiz SPOR YAPACAK! Pes artık deyip şoförden arabayı durdurmasını istedim ve kendisini bu davranışından dolayı ayıpladığımı ve yol boyu süren sinirli-olumsuz-itici tavırlarından dolayı şikayet edeceğimi söyledim.Bizimki pişkin pişkin DİLEDİĞİNİ YAP deyiverdi. Kendi mekanıma geldiğimde hemen 2232525 no’lu telefonu arayıp-durumu paylaştım ve şoförün DİNLENDİRİLMESİNİ rica ettim.Benimle o an iletişimde olan bayan görevlinin cümlesini aynen aktarıyorum. AYNI ARAÇ İÇİN SON 1 SAAT İÇERİSİNDE ALDIĞIMIZ 15. TELEFON BU BEYEFENDİ.İLGİLİLERE İLETECEĞİM,BİZİ ARAYIP-BİLGİLENDİRDİĞİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ.

Yahu 15 şikayet telefonu alıyorsunuz da adam niye direksiyon başında? Neyse,çarşıya inmem gerekti 1 saat kadar sonra.Otobüse adımımı attım ki şoför yine bizim şoför. ŞİKAYET ETTİN Mİ BENİ? Dedi gülümseyerek.EVET,NİYE SORDUN Kİ? Dedim. NE OLDU ŞİMDİ,BAK BEN HALA ARABADAYIM! Doğru söylüyordu.ŞİKAYET DEĞERLENDİRİLMİYORDU.

2.Özellikle resmi plakalı araçlarda ve ciddi şirketlerin servis araçlarında hep şu notu görürsünüz HATALIYSAM LÜTFEN ARAYIP-BİLDİRİN. 0.246.999 99 99 (numara uydurmadır) İçinizde mağdur olup-arayanınız oldu mu bilmem ama bu sabah ben evden işyerime gelirken ISBAŞ-EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ arasındaki caddede durma ve kalkmalarında/önündeki aracı sollamalarında hep trafiği zora sokan bir aracı takip edip-plakasını ve arkasında yukarıda belirttiğim gibi yazılı olan telefon numarasını aldım. Aldım ama bir uyanıklık ta orada gördüm.Telefon numarası şöyle yazıyordu. 0.246.22 34 33 yanında ikinci bir numara daha vardı ve o da ardışık numaraydı.Şoför çok uyanık olmalı.6 haneli telefon numarası mı var?Adam numaranın birini kazımış.Eee,istesenizde ilgilisine ulaşamayacaksınız.Ama bende arabanın önünde yazılı olanın peşine düştüm.Bir amblem vardı ve CTE yazıyordu.Anladığım kadarıyla Ceza ve Tevkif Evi.Araç Plakası 32 HV 653 Şimdi ilgililere sesleniyorum. YA O NUMARAYI TAMAMLATIN YADA O YAZIYI ORADAN KALDIRIN.VATANDAŞLA ALAY ETMEYİN,ETTİRMEYİN.

Sevgili okurlarım;sosyal sorumluluk,duyarlılık vb adını ne koyarsanız koyun,aslında rahatsız olduğunuz durumlardan kendi kendinize hayıflanıp-öfkelenmek yerine artık ilgilileri uyarmayı seçin.Hem kendi ruh sağlığınız için hemde diğer insanlara karşı mesuliyetinizi yerine getirmiş olacaksınız.Sessiz kalmakla tekrarına zemin hazırlıyorsunuz.Benden söylemesi.

Selam ve saygularımla

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR