26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Ağustos 2015 Pazartesi 11:10

Gün Cumhuriyet'e ve Şehitlerimize Sahip Çıkma Günüdür

ADD Isparta Şubesi'nin çağrısıyla bir araya gelen grup 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı böyle kutladı...
Gün Cumhuriyete ve Şehitlerimize Sahip Çıkma Günüdür

Atatürkçü Düşünce Derneği'nin çağrısıyla bir araya gelen grup 30 Ağustos Zafer Bayramı nediyle önce Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk anıtına çelenk sundu. Ardından da Kaymakkapı Meydanı'nda kitlesel basın açıklaması düzenledi.

ADD Şube Başkanı Batuhan Güldiken, burada yaptığı açıklamada "Türk ulusunun özgürlük ve bağımsızlık için emperyalizme karşı, Mustafa Kemal önderliğinde verdiği ve 30 Ağustos 1922 de, Dumlupınar’da yapılan Başkumandanlık Meydan Muharebesi’yle kazandığı Büyük Zafer’in doksan üçüncü yıldönümündeyiz. Mustafa Kemal’in sözleriyle: “Bu gün kutladığımız Büyük Zafer özellikle Türk Ordusunundur, Türk Ordusu ve Türk Milleti var olsun” diyoruz!


Bugün ise, 7 Haziran genel seçimlerinde oy kaybeden AKP, “çözüm” sürecinin mimarı olduğunu unutarak, kaybettiği oyları kazanmak için, kol kola yürüyüp büyüttüğü terör örgütüne karşı mücadele ediyor görüntüsü vermek için TSK’ya yeniden operasyon izni vermiş bulunuyor.
Bizler Türk Ordusu’nun dün olduğu gibi bugün de bu haklı mücadelesinden başarılı çıkacağına eminiz ve mehmetciğimizin yanındayız.

Ancak halkımız, BU “oyun”u görmeli, dün teröre karşı mücadele etmeyip, onunla kol kola ülkeyi uçuruma sürükleyenleri asla unutmamalı ve önümüzdeki yenilenecek genel seçimlerde bu zihniyeti artık iktidar yapmamalıdır.

Seçim sonrasında da, “Başkanlık” hayali suya düşen Cumhurbaşkanı, Milli iradeye saygı göstermemiş, yeni hükümet kurulması sürecini yavaşlatarak, bir koalisyon hükümeti kurulmasını engellemiş ve yetkisiz, geçici AKP hükümetinin fiilen devam etmesini sağlamış, 45 günün sonunda da, seçimlerin yenilenmesine karar vermiştir.

Amaç, bu süreci de fiilen, yetkisiz AKP hükümeti ile yürütmek ve sonrasında Anayasa’nın 78. maddesinin işletilmesini ve seçimlerin ertelenmesini sağlayarak, iktidarını devamlı kılmaktır.
Özetle milli iradeye rağmen iktidarda kalmak istemektedir.
Bu “oyun” da bozulmalı, halkımız bu zihniyeti artık iktidar yapmamalıdır.

Açıkladığımız tüm bu nedenlerle; Atatürkçü Düşünce Derneği olarak,
Halkımızı olan bitene sessiz kalmamaya, Laik Demokratik Cumhuriyetimize ve Vatanın bütünlüğüne VE ŞEHİTLERİMİZE sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Gün, birlik olma günüdür.
Gün, Şehitlerimizin kutsal mücadelesine sahip çıkma günüdür.
gün, bu “oyunu” bozma günüdür" dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR