19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Haziran 2012 Pazar 15:06

Günaydın, 'Bizi Çekemeyenler Çatlasın, Patlasın'

Her yıl Isparta Belediyesi tarafından 29 Mayıs’ta düzenlenen fetih şenlikleri bu yıl hava muhalefeti dolayısı ile ertelenmişti. Ertelenen program Cumartesi akşamı gerçekleştirildi.
Günaydın, Bizi Çekemeyenler Çatlasın, Patlasın

İlginin oldukça büyük olduğu program Mehteran gösterilerinin ardından Isparta Belediyesi Folklor ekibinin gösterileri ile devam etti. Isparta’nın Gülü olarak bilinen sanatçımız Çiğdem Gül’ün konseri ile şenlik sona erdi. Şenlikte halka Gül lokumu ve Gül şerbeti de dağıtıldı.

Programa Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, eşi Dilek Günaydın, MHP İlçe Başkanı Ramazan Pala, MHP yönetim kurulu üyelerinin yanısıra çok sayıda vatandaş katıldı. Oldukça neşeli geçen programda selamlama konuşması yapan Mahalle Muhtarı Ahmet Sevil’den sonra kürsüye çıkan Belediye Başkanı Günaydın, Isparta’nın 81 ili başaramadıklarını gerçekleştirdiğini ifade etti.

Günaydın, tarihten bahsederken 1453 yılında Fatih Sultan Mehmet’in İstanbul’u feth ettmesinin dünya tarihinde önemli bir yeri olduğunu bu fetihin bir çağı kapatıp bir çağ açtığını söyledi. Bu fethin türk tahirinde önemli bir yeri olduğunu da ifade eden Günaydın, Ispartanın kalkınması içinde aynı duygularla çalışarak hizmet ettiğinin de altını çizdi.

Günaydın, “81 ilin başaramadığını Isparta olarak bizler gerçekleştirdik. Geçen dönem elden çıkarılan tüm varlıklarımızı geri kazandık. Bununla birlikte yeni fabrikalar kurarak hem şehrimize bir gelir kaynağı hem istihdam oluşturduk. Yok edilen araç parkımızı yeniden kurduk. Bugüne kadar 81 iş makinesi alarak halkımızın hizmetine sunduk. Bu yıl sonuna kadar 80 km kalıcı asfalt dökeceğiz. Tüm engellemelere rağmen borç batağında olan belediyemizi borçtan kurtararak yatırım yapan bir il haline getirdik. 81 ilin gerçekleştiremediği yatırım ve hamleleri gerçekleştirdik. Buradan size sesleniyorum. Bizi çekemeyenler çatlasın patlasın. Önümüzdeki günlerde iki fabrika daha kuracağız. 630 bin ağaç dikerek şehrimizin akçiğerini açtık. Yaptığımız yeşil alan ve parklarla halkımızın huzurlu ve güvenli bir şekilde dinlenme fırsatları sağladık” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR