22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Mart 2013 Perşembe 14:48

Günaydın, “Halkım Ne İstiyorsa Onu Yaparım”

Isparta Belediyesi tarafından Davraz Mahallesi’ne yapılan Kapalı Pazaryeri açıldı.
Günaydın, “Halkım Ne İstiyorsa Onu Yaparım”

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, pazaryerinde incelemelerde bulundu, esnaf ve vatandaşları dinledi. Manifaturacılar ve köy üreticilerini ziyaret eden Başkan Günaydın, pazaryerinin bir iki hafta içerisinde istenilen seviyeye ulaşacağını söyledi.

Yanında MHP İl Başkanı İsa Yalçın, MHP Merkez İlçe Başkanı Ramazan Pala ile esnaflarla sohbet eden ve onların taleplerini dinleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, pazaryerleri ve günlerinde de değişikliklere gidileceğini söyleyerek, ‘Halkım ne istiyorsa onu yaparım’ dedi.

Pazaryerlerinde üretenlere de fırsat vermek istediklerini dile getiren Başkan Günaydın, esnafın ürünlerini rahat satmaları, vatandaşlarında rahatça alışverişlerini yapabilecekleri modern pazaryerleri inşa ettiklerini söyledi. Pazaryerlerinde gerek manavlara, gerekse manifaturacılar ve diğer ürün satışı yapanlara yardımcı olmaya çalıştıklarını dile getiren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, bir önceki başkanlığı döneminde de Halıkent, Yedişehitler pazarlarını inşa ettiklerini ancak daha sonra pazaryeri olarak şehre bir çivi dahi çakılmadığını hatırlattı. Kendisinin ikinci dönem belediye başkanlığı ile birlikte Davraz Mahallesi Kapalı Pazaryeri’ni inşa ettiklerini ve buna ilave olarak Batıkent Mahallesi’ne temelini attıkları Gökkubbe Pazaryeri’nin de tüm hızıyla devam ettiğini anlattı.

Avrupa Birliği’nin pazaryerleri için istemiş olduğu şartların bulunduğunu ve bu yöndeki çalışmaların da yapıldığını ifade eden Başkan Günaydın, tezgâh açmak istemeyen pazarcı esnafına da pazaryerlerine çıkın çağrısında bulundu. Günaydın, pazarcıların belediye ile irtibata geçmeden karar alarak bazı pazarlara çıkmama kararlarını da eleştirdi. Pazarcıların kendi aldıkları kararla ‘6 pazarda tezgah açmıyoruz’ dediklerini ve bu kararın da vatandaşlar tarafından belediyece alınmış bir karar olarak görüldüğünü dile getirdi.

Günaydın, “Bunu yaptıran ben değilim. Burada belediye suçlanıyor, ‘belediye pazar açtırmıyor’ deniyor. Ben pazarcılarımızın para kazanması, vatandaşlarımızın da daha kaliteli mal alması için uğraş veriyorum. Bunun için de pazaryerleri inşa ediyorum. Isparta’ya hizmet, halkımıza yararlı olma amacını taşıyoruz. Ben seçimlerde ‘halkım ne isterse ben onu yaparım’ demiştim ve bunu da yapıyorum, yapmaya devam edeceğim. Pazaryeri projelerimiz bitinceye kadar mevcut durum devam etmek zorunda. Ben halkımın yanındayım. Pazarcılarımız ile görüşüyoruz ve gerekli yazışmaları yapıyoruz. Sözler tutulmazsa köy pazarlarını güçlendiririm, halkımın mağdur olmaması için gerekirse pazarlarda satışları kendi personellerimizle yapar, kimseyi de mağdur etmeyiz. Bu konuda kimsenin üzülmesini istemiyorum” dedi.

Manavcılar Odası başta olmak üzere tüm odalara pazaryerlerinde yapılacak düzenlemeler ve günleri ile ilgili olarak yazı gönderdiklerini de belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, pazartesi günleri kurulan Fatih, Zafer ve Muzaffer Türkeş Pazarlarının cumartesi gününe alınacağını, yine pazartesi günü kurulan Doğancı Pazarı ile perşembe günleri kurulan Hızırbey Pazarlarının da pazartesi gününe alındığını ifade etti.

Yapımı tamamlanarak ilk kez çarşamba günü hizmet vermeye başlayan Davraz Mahallesi Kapalı Pazaryeri’nde ise üç ayrı istek bulunduğunu dile getiren Başkan Günaydın, genelde pazarın çarşamba ve pazar günleri kurulmasının istendiğini burada bulunan esnafların da cumartesi günü pazarlarının kalmasını istediklerini belirtti.

Çözüm olarak bu konuda yaptıkları çalışmalar sonrasında pazar günü buranın yarısının manavlara, yarısı da tuhafiyecilere ayrılacağı ifade edildi. Çarşamba günü ile ilgili olarak da çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

Isparta Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın’ın pazaryerinde yaptığı incelemelere katılan MHP İl Başkanı İsa Yalçın da, belediyenin mahalle ve semt pazarları noktasında hassas davrandığını söyledi. Yalçın, “Isparta Belediyesi her şeyde olduğu gibi bu konuda da hassas davranıyor ve muhataplarıyla gerekli görüşmeleri gerçekleştiriyor. Herkesin mutlu olması için asgari müşterekte buluşulması amaçlanıyor. Sonuna kadar çalışmalara devam edeceğiz. Burada bulunduğumuz ve birilerinin beğenmediği bu proje bugün paylaşılamıyor” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR