20 Eylül 2017 Çarşamba
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
31 Ağustos 2012 Cuma 10:00

Günaydın: 'Bakan’ı, Getirmişler, Esnafı Mahvetmişler'

Isparta Belediyesi tarafından yaptırılan, 105. Cadde Kapalı Pazaryerinin temel atma töreninde konuşan Başkan Günaydın, “Yıkılan Çarşamba pazarının oradan 273 tane esnafı yeni köy garajının oraya Bakanlar eşliğinde getirmişler, esnafı mahvetmişler” dedi.
Günaydın: Bakan’ı, Getirmişler, Esnafı Mahvetmişler

elediye eski Başkanı Hasan Balaman tarafından esnafın görüşü alınmadan Davraz Mahallesine yapılan tesislere taşınan 273 esnaf şu anda kan ağlıyor. Kapalı Pazaryeri temel atma töreninde konuşan Başkan Günaydın, “esnafa bedava yer veriyorum istemiyorlar bile” dedi.

Yaptıkları bu eserin Tüm Isparta’yı temsil ettiğini öne süren Başkan Günaydın: “Dünya’da bazı eserler vardır, şehir o eser ile anılır. Mesela eyfer kulesi, Paris gibi. Bizim bu pazaryerimizde Isparta’nın yeni simgesi olacak. Biz şehri hareketlendiriyoruz. 17 metre yükseklikte olacak. 600 ton demir kullanacağız. Yine bu ortaya çıkacak olan eserimizde kolon bulunmayacak. Bu alan sadece Davraz Mahallesinin değil, tüm Isparta’nın olacak. Biz bir işi yaparken geleceği ve herkesi düşünerek yapıyoruz. Bizden önceki dönemde 273 tane esnafımızı yeni Çarşamba pazarına bakanlarla, çakanlarla taşımışlar. Esnaf ya iflas etmiş yada borcu batmış. Bende buranın durumunu bildiğim için 3 yıldır kira artışı yapmadım. Davraz Mahallesinin kadersiz hale getirmişler. Benim isteğim, buraya biran önce çarşı derneği kurulmasıdır. Kurulduğu andan itibaren istekler daha çabuk ve hızlı yerine gelir. Yine başka mahallelerde oturan halkımız da buraya rahatlıkla gelebilirler. Burası için özel otobüs seferleri başlayacak” dedi.

BAHÇELİ SANIRIM BENDEN MEMNUN

Yaptıkları çalışmaları ve hizmetleri MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de yakından takip ettiğini söyleyen Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın: “Sanırım Genel Başkanımız benden memnun” dedi. Belediye’nin bataktan çıktığını dile getiren Günaydın: “Biz artık yüzmeye başladık. Hedefimiz de hızlı yüzmeyi öğrenmek” dedi. Belediye’nin temel atma törenine MHP İl Başkanı İsa Yalçın, Merkez İlçe Başkanı Ramazan Pala, MHP’liler, mahalle halkı ve bazı muhtarlar da katıldı. MHP İl Başkanı İsa Yalçın’da, yaptığı konuşmasında, Günaydın’ın her zaman yayında olduklarının mesajını verdi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR