03 Ağustos 2021 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
30 Ekim 2010 Cumartesi 14:32

Günaydın: Hayalimdeki Projeyi Gerçekleştiriyorum

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın Yakaören mevkiinde kurulacak olan ISBAŞ fabrikasının kurulması için alt yapı hazırlıklarının tamamlandığını belirtti.
Günaydın: Hayalimdeki Projeyi Gerçekleştiriyorum

Yaraören Köyü sınırları içerisinde bulunan ve arazisi belediyeye ait olan bir alan düzeltilerek bölgenin en büyük fabrikası kurulacak.

Altın yumurtlayan fabrika en modern sistemle 6 ay içerisinde burada kurularak ve kapasitesi artırılarak hizmet verecek.

Belediye Başkanı Günaydın alan düzenlemesinin yapıldığı alanda Belediye Meclis üyeleri Ercan Görgülü, Hasan Demir ve Adnan Taşdelen ile birlikte bir inceleme gezisinde bulundu. Meclis üyelerine de yapılan çalışmaları gösteren Günaydın’ın heyecanı gözlerinden okunuyordu. Hayalimdeki proje olarak nitelendirdiği fabrikanın bölgenin en büyük fabrikası olacağını üretilen ürünlerin de yurt dışına ihraç edilecek kalitede nitelik taşıyacağını belirtti.

Başkan Günaydın yaptığı açıklamada, “üzerinde bulunduğumuz alanı satın aldık. Sorunlarını çözdük. Buraya inşaat malzemesi BİMS üreten en büyük fabrika kurmayı hedefliyoruz. Sizlere daha önce de bahsetmiş olduğum hayalimdeki bir projeydi bu. Makine bağlantılarını yaptık. Bulunduğumuz alanı bir ay gibi kısa sürede hafriyatını alarak fabrika kurulacak duruma getirdik. Kurban Bayramı sonrasında da temellerini atacağız. Fabrikamızın inşaatını da 6 ay gibi kısa sürede bitirerek hizmete açacağız. Kış şartları sert geçmesi halinde ise bu sürenin 8 aya çıkması ihtimallerini de göz ardı etmiyoruz. Kuracağımız fabrika Ortadoğu’nun en büyük fabrikası olacak. Malzemelerimiz bildiğiniz gibi dağlarımızda mevcut. Fabrikamızı da dağların içerisine yerleştirdik. Bu fabrikamızın kurulması ile artık Isparta’mıza dışarıdan sıcak paranın gelmesini sağlayacak. Hedefimiz ürettiğimiz ürünü yurt dışına da pazarlamaktır. Aynı zamanda da Akdeniz, Ege ve Marmara bölgesinde de pazar payımızı artırmayı düşünüyoruz” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR