25 Eylül 2017 Pazartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Ağustos 2013 Perşembe 14:23

Günaydın Sordu; Kaç Kişi Ölecek?

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, Karayolları tarafından ihale edilen ve sorumluluğu Karayollarına aile olan Çevre Yolu yapımıyla ilgili sert konuştu. Günaydın, açıklamasında Vali Özkan’a da çağrıda bulundu.
Günaydın Sordu; Kaç Kişi Ölecek?

Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Karayolları tarafından ihale edilen ve sorumluluğu Karayollarına ait olan çevre yollarının yapımının ne zaman biteceğini sordu.

Kot hesabı yapılmadan yapılan bu çevre yollarının bir sürü sorunlarla yapıldığını ileri sürdü. Davraz mahallesinde bulunan ve Antalya’ya ulaşımı sağlayan çevre yolundaki sorunların İstanbul yolunda da yaşanmamasını istedi. Bilindiği üzere geçmiş günlerde yağan aşırı yağışlarda yolda bulunan deşarj kanallarının olmaması nedeni ile yolun üstünde kalan binalar sular altında kalmıştı. Belediye Başkanı Günaydın bu sorunun İstanbul yolunda da oluşmaması için tedbiri şimdiden aldı. İstanbul çevre yolunda yapılan asfalt kaplama öncesi yağmur sularının birikmemesi için belli aralıklarla deşarj boruları yerleştiriyor.

2 GÜNDE BİTİRİLMESİ GEREKİYOR
Günaydın ayrıca yapım aşamasının çok uzun sürdüğünü bu yüzden trafik kazalarının arttığını hatta bu kazaların ölümlü olmaya başladığını belirterek, bu yolun üç yılda değil iki günde bitirilmesi gerektiğini savundu.

YETKİLİLERİ UYARDI
Günaydın yaptığı açıklamasında, “şehir merkezinden çünür mahallemize kadar belli aralıklarla aşırtma boruları koyuyoruz. Bu borularımız yağan aşırı yağışlarda oluşabilecek sel sularını yolun üzerine geçmeden alttan doğal kanala geçmesini sağlıyoruz. Aslında bu aşırtmaları karayollarının kendisi yapması gerekiyor. Bildiğiniz gibi bu aşırtmalar davraz mahallemizde bulunan çevre yolunda da yapılması gerekiyordu. Yapılmadı. Şimdi orada büyük masraflar yaparak bu sorunu çözmeye çalışacağız. İstanbul yolumuzda da bu sorunu yaşamamak için kendi görevimiz olmasa bile bu hataların olmaması için baneneleri bırakarak burada deşarj boruları yerleştiriyoruz” dedi.
Belediye Başkanı ayrıca yolda yapılan çalışmaların uzun sürmesi nedeni ile sitemlerini belirterek yolun bir an evvel bitmesi için yetkilileri uyardı.

BU YOL KASTİ OLARAK MI YAPILMIYOR?
“Burada çalışma yapanlar bizim yaptığımız yolları görmüyorlar mı? İki günde tamamlıyoruz. Karayollarının yaptığı buradaki asfalt kaplama çalışmaları yıllarca devam ediyor. Bu yolu kullanan yabancı plakalı araçlar bize telefon açıyor ve yolun bir an evvel yapılmasını istiyorlar. Bazen içimden bu yolun kasti olarak yapılmadığı aklıma geliyor. Çünkü bu yolun yapılmamasının semeresini belediyemize yüklemeye çalışıyorlar. Buradaki sorunu görevine başlayacak olan yeni valimize de aktaracağım. Valimizin de AK Parti Milletvekillerine dikta ettirerek yolun bir an evvel bitirmesini sağlarlar. Öyle kof kof konuşmakla bu işler yürümez. Bu yolun kapalı olduğu günlerde gün geçmiyor ki trafik kazası olmasın. Hatta ölümlü trafik kazaları da yaşanmaya başladı. Bunun sorumluluğunu üstlenen vekillerin de bir an evvel buna müdahil olmaları ve bu ölümlerden sorumludurlar. Öyle medyaya çıkarak laf atmakla olmuyor. Başaramıyorlarsa bu görevi bize versinler bakın üç günde bu yolu nasıl hizmete açıyoruz görsünler” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 15 yorum yapıldı.
    YAZARLAR