27 Ocak 2022 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
08 Aralık 2010 Çarşamba 14:12

Günaydın: 'Yapmasalardı daha iyi olurdu'

Belediye Başkanı Y. Ziya Günaydın,A ntalya Mimarlar Odası tarafından Isparta İdare Mahkemesine açılan davaya tepki göstererek, Isparta’mız açısından yapmasalardı iyi olurdu dedi.
Günaydın: Yapmasalardı daha iyi olurdu

Belediye Başkanı Y. Ziya Günaydın, Isparta’ya yapılması düşünülen 5 yıldızlı otel ve Sağlık Kompleksi projesinin Antalya Mimarlar Odası tarafından imar değişikliğinin yasalara aykırı olduğu gerekçesi ile Isparta İdare Mahkemesine açtığı dava hakkında açıklamalarda bulundu.

Antalya Mimarlar Odası tarafından Isparta İdare Mahkemesine açılan davaya tepki gösteren Başkan Günaydın, Isparta’mız açısından yapmasalardı iyi olurdu dedi.
Başkan Günaydın, olumlu bir mahkeme olarak görmüyorum. Bana kalırsa çok da önemsenecek bir olay değildir. Olmasaydı keşke daha iyiydi diye konuştu.

Günaydın konu ile ilgili olarak: “Bana göre anlamsız ve iddiasız söylemler var. Bu konuyu dün öğrendim. Otel konusu yıllar önce Telekom, PTT’den satın almış, özel sayılan bir müessese. Daha sonra Telekom bir şahısa açık artırma ile satılmış, bir şahıs da yatırımcı olarak almış. Dolayısıyla kamu anlamı yok zaten. Ondan dolayı mahkemeye vermişler. Bur de birkaç iddiada bulunmuşlar. Teknik olarak incelenmemiş rant için verilmiş. Ulaşım için engelmiş, bu gibi sözler. Ve bunların hepsi de bana göre ben de teknik bir insanım.

İmar konusunu da bilen bir insanım. İddiasız çalışma olduğu kanaatindeyim. Türk demokrasisinde böyle şeyler oluyor. Yersiz ve zaman alıcı şekilde yatırımcılarımızın ve belediyemizin hizmetlerini bir miktar zaman kaybeden olaylardan başka bir şey değil. Mahkeme bunu berat ettireceğini düşünüyorum. Isparta’mız açısından yapmasalardı daha iyiydi. Kısa zamanda neticeye kavuşacaktır. Olumlu bir mahkeme olarak görmüyorum. Bana kalırsa çok da önemsenecek bir olay değildir. Olmasaydı keşke daha iyiydi” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR