23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Eylül 2015 Salı 15:45

SEO Uzmanı Kimdir?

SEO Uzmanı unvanını isminin yanına yazan kişilerin sayısında önemli bir artış olduğu görülüyor.
SEO Uzmanı Kimdir?

 

SEO Uzmanı unvanını isminin yanına yazan kişilerin sayısında önemli bir artış olduğu görülüyor. Akademik kurumlar bu alanda bölüm açmadıkları ve mezun vermedikleri için de Uzman olarak nitelendirilecek kişileri ayırmak çok kolay olmuyor. Ama bu kişilerin geçmişte edindikleri tecrübeler, işe yaklaşım tarzları ve referansları incelenerek çalışılması gereken ‘gerçek SEO uzmanını’ tespit etmek mümkün olabilir.

Öncelikle SEO Ajansı olarak hizmet veren ve bazı vaatleri olan işletmeyi incelemek uygun olabilir. Piyasada hizmet veren gerçek uzmanlar bu görevin bir süreç olduğunun ve yerine getirilmesi gereken bazı zorunluluklar olduğunun bilincindedirler. Dolayısıyla teknik konular da dâhil olmak üzere yeterli bilgisi olmadığını belli eden, kısa sürede ve çok düşük harcamalarla sırlamanızı kalıcı olarak değiştireceğini belirten ajanslardan veya uzman olarak lanse edilen kişilerden uzak durabilirsiniz. Zaten bu tip yetersiz çalışmalar yapan ajansın yâda uzman olarak gösterilen kişinin referansları da sizinle çalışmaya uygun olmayan kişi olduğunu gösterecektir. Yani basit bir inceleme ile yaptırmak istediğiniz SEO çalışmalarının planlamasını yapmak ve bunları uygulamak için yeterli donanıma/tecrübeye/bilgiye sahip olmayan kişileri ya da ajansları tespit edebilirsiniz.

Peki, bu çalışmaları yaptırmak istediğiniz kişi ya da ajans hangi özellikleri taşımalıdır? Gerçek hayatta olduğu gibi kişilerin ya da kuruluşların geçmişleri en önemli ipucunu olacaktır. Bu kişilerin ya da ajansların geçmişte yapmış oldukları SEO çalışmaları hakkında bilgi edinmek sizin için çok önemli bir bilgi olacaktır. Yapılan çalışmaların ne kadar etkili olduğu, sürecin nasıl işlediği, ajansa/uzmana referans sağlayan müşterilerin durumu ve memnuniyet dereceleri çalışmak isteyeceğiniz uzmanı ya da ajansı tespit etmenizi sağlayacaktır. Uygun çalışmaları planlayabilen ve uygulayabilen kişiler aynı zamanda gerekli olan tecrübeye, bilgiye ve donanıma sahip olacakları için, SEO çalışmalarınızın başarıya ulaşması konusunda (güvenli bir şekilde) onlardan yardım alabilirsiniz. Detaylı bilgi almak için bu sayfaya göz atın.

YAZARLAR