22 Eylül 2017 Cuma
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
03 Mayıs 2012 Perşembe 11:50

Günaydın'ın Ankara Temasları

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yakın diyalogu olan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, günübirlik olarak Ankara'ya gitti.
Günaydının Ankara Temasları

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile yakın diyalogu olan Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, günübirlik olarak Ankara'ya gitti.

Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün resmi davetlisi olarak Türk Hava Kurumu (THK) Üniversitesi’nin Havacılık ve Uzay Bilimleri’nin açılışına katılmak üzere dün sabah Ankara’ya gitti.

Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, THK Üniversitesi’nin Türkkuşu Kampüsü’nde yapılacak olan Havacılık ve Uzay Bilimleri’nin açılışına THK Genel Başkanı ve Mütevelli Heyet Başkanı Osman Yıldırım ve Üniversite Rektörü Prof. Dr. Ünsal Ban ve protokol üyelerinin de hazır bulunacağı açılış törenine Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün resmi davetlisi olarak katılmaktan duyduğu memnuniyetini dile getirdi.

Daha önce fabrikası kurulan ve 2014 yılında Türk mühendis ve işçilerinin üretecekleri eğitim uçaklarının Türk semalarında boy gösterecek olmasından büyük gurur duyduğunu belirten Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Türk Hava Kurumu Üniversitesi’nin Havacılık ve Uzay Bilimleri’nin havacılık alanında ülkemize büyük katkılar sağlayacağı aşikârdır. Böyle bir üniversitenin kurulmasına vesile olan tüm yetkililere teşekkür ediyor, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İstikbal Göklerdedir’ sözünden yola çıkarak yapılan bu bilimsel ve teknolojik yatırımın ülkemize ve eğitim görecek tüm gençlerimize hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

Dün sabah saatlerinde Ankara’ya hareket eden Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, saat 10.30’da Ankara Etimesgut’ta bulunan Türkkuşu Kampüsünde’nde bulunan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ndeki açılışa katıldıktan sonra Isparta’ya döndü.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR