24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
13 Mart 2012 Salı 16:14

Günde Bir Kutu Meşrubat...

Günde bir kutu meşrubat kalp ve damar hastalıkları riskini yüzde 20 artırıyor. Harvard Üniversitesi tarafından 40 ile 75 yaşları arası ...
Günde Bir Kutu Meşrubat...

Günde bir kutu meşrubat kalp ve damar hastalıkları riskini yüzde 20 artırıyor. Harvard Üniversitesi tarafından 40 ile 75 yaşları arası  43 bin erkek üzerinde yapılan araştırmada, günde bir teneke kutu şeker katkılı içecek veya meşrubat tüketmenin kalp ve damar hastalıkları riskini, hiç içmeyen ya da çok daha az içene göre yüzde 20 arttırdığı belirtildi.

Harvard Üniversitesi Halk Sağlığı Fakültesi Gıda ve Salgın Hastalıklar Bölümü Profesörü Dr. Frank Hu, "Sonuçlar hastalarda ve özellikle toplumun tümünde şeker katkılı içeceklerin tüketiminin büyük ölçüde azaltılması gerektiğini göstermekte" diye konuştu.

Hekimler; günde bir teneke kutu meşrubat tüketenlerde kalp ve damar hastalığı riski artışının, bu hastalıkların gelişme olasılığını çoğaltan sigara, hareketsizlik, alkol ve genetik unsurlar gibi faktörlerle daha da tehlikeli hale geleceğine işaret ediyorlar.

Bu riskin haftada sadece iki kutu ya da daha az şeker katkılı içecek tüketenlerde artış göstermediğini belirttiler.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR