19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
26 Aralık 2015 Cumartesi 14:15

Güzel Tasarımlar Ortaya Çıkacak

Güzel Tasarımlar Ortaya Çıkacak
Güzel Tasarımlar Ortaya Çıkacak

Isparta Belediyesi Kirazlıdere’de bulunan tesisleri geri almasının ardından, tesisin ailelerin kullanımına sunulması amacıyla başlattığı çalışmaları aralıksız sürdürüyor. Çalışmalar kapsamında Gökçay Mesireliği üzerinde bulunan Kirazlıdere Tesislerine giden yol genişletilirken, tesislerin yenilenmesi amacıyla da proje çalışmaları son hızla devam ediyor.

Kirazlıdere Tesislerinde teknik ekiple birlikte incelemelerde bulunan Isparta Belediye Başkanı Yüksek Mimar Yusuf Ziya Günaydın, yapılan çalışmalarla ile ilgili olarak gelinen son nokta hakkında bilgiler verdi. Başkan Günaydın, birkaç aydan buyana eskiz ve proje çalışmalarının devam ettiğini aktardı. Günaydın, “Proje çalışmaları sırasında konu daha güzel bir hale geldi. Kirazlıdere’de en iyi çalışmayı gerçekleştirmek amacıyla hassas davranıyoruz. Bu alanı daha da genişleterek, kapasite artırarak, mevcut alanın daha iyi hale gelmesini hedefliyoruz. Şu ana kadar yapılan çalışmalar bizi bu noktaya sürükledi” dedi.

Yapılan çalışmaların yerinde nasıl en iyi şekilde uygulanabilir diye teknik ekiple birlikte Kirazlıdere’de incelemelerde bulunduklarını aktaran Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, “Çalışmalarımız Isparta’mıza nasıl bir önem kazandırabilir ve bu önemle birlikte şehrimize etkisi, değer katkısı ne olur diye yerinde incelemeler yapıyoruz. Buraya gelmenin anlamı, yol genişletme çalışmalarımızdan da belliydi. Kirazlıdere yolu üzerinde çalışıyoruz. Yolda dolgu çalışmaları gerçekleştiriliyor. Buraya gelenler 15 metre genişliğindeki bir yolu kullanacaklar. Burası eski Bucak yoluydu. Bucak yolunu gelecekte yapma durumu olursa, o yolun geleceğe ait bir ana yol vasfını da Kirazlıdere’ye kadar oluşturmuş oluyoruz. Bu projeyle buradaki yolun da önemli bir yere ulaştığının da farkına varılmasını istiyoruz” görüşlerinde bulundu.

Kirazlıdere için uygulanacak projenin ciddi bir maliyet oluşturacağını dile getiren Başkan Günaydın, “Proje ciddi bir maliyet getirecektir ancak elde ettiğimiz tasarımın yanında o yapmış olacağımız maliyet çok ucuz kalacak. Şu anda burada yapılacak çalışmalarda çok güzel tasarımlar ortaya çıkacak. Yapılacak bu çalışmaların gelecekte Isparta’ya hayır getirmesi temennisinde bulunuyorum” şeklinde konuştu.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR