21 Eylül 2017 Perşembe

Hasan Hüseyin AKAGÜNDÜZ / Ajans32

Haberiniz Var Mı?

02 Eylül 2015 Çarşamba 17:24

HABERİNİZ VAR MI?

Yakın tarihlerden birinde ‘’yeniden seçim’’ yapılacakmış,biliyor muydunuz? Karıştırılmasın,erken seçim değil! Gerçi ortada ses-seda yok ama ülke yeniden sandık başına gidecek.

7 Haziran sonrası benim kafamda çokca muamma sorular oluştu doğrusu. Milli irade denilen ve katlanılması gereken sonuç kimseyi memnun etmemiş olacak ki,böyle bir uygulamaya daha gidiliyor. Sonucun ne getirip-götüreceği ile ilgili değilim. Ben;neden benim oy’um milli irade olarak değer bulmadı,sandıktan çıkanlar niye kendilerine düşeni yerine getirmedi,o’nu merak ediyorum.

Aslına bakarsanız herkesin kafasında aynı soru: NE DEĞİŞECEK? Bunu bekleyip-göreceğiz. Belki bir şey değişmeyecek ama yine siyasiler arası bir gerginlik,yine bildiğimiz suçlamalar,yine kanıksadığımız vaadler birbiri sıra önümüze konulacak. Allah’a binlerce kez şükürler olsun ki; kimse benden oy istemiyor! Şaka değil,herkes kapılarının çalındığını söylüyor ama benim kapımı çalan olmuyor! Neden ki?

Şimdi geçici seçim hükümeti görev başında. Zaruri atamalar,zoraki birliktelikler malumunuz! İşin ilginç yanı şu anki Bakanların birkaçının yine atamayı yapan Başbakanca görevden alınmaları ve yerlerine muhtemelen o Bakanlığın Müsteşarlarının Bakan olarak atanmaları gerçekleşecek.. Tevatür değil bu söylediğim. Tesanüdün sağlanamayacağı çok açık. Bu durumda da muhalefet edeni azletmek gerekecek,seçime de gidiliyor ya,Bakanlıklar boş tutulmayacak. Görev alanlara herkesin söyleyeceği bir şey var ama ben yalnızca Tuğrul TÜRKEŞ’e dair ne söylenebilir,günlerdir düşünüyorum. Yıllar yılı Ankara’da bulundum ve Türk Milliyetçisi kimliğimle ülkücü camiada yerimi aldım. O dönemin tüm teşkilat mensuplarını tanırım-bilirim. Hiç gocunmadan şunu diyorum ki; İYİKİ ORADA YAŞADIM.BUGÜN OLSA YİNE ORADA O İNSANLARLA OLMAYI İSTERDİM. Ama Tuğrul beyi nedense hiç hatırlamıyorum. Nerelerde ve ne ile meşgul idi ki,BEN ve BENİMLE OLANLAR onu hiç görmedik?

Yıllar sonra ortaya çıktı,olmadık laflar etti. BABASININ PARTİSİNDE GENEL BAŞKAN YARDIMCISI OLDU. Şimdi de BENİ BABAMIN PARTİSİNDEN ATAMAZSINIZ feveranları ediyor! Rahmetli babası bize şunu öğretmişti ‘’BİZ DAVA ADAMIYIZ’’ Demekki oğul DAVA adamı değilmiş. O zaman bu davanın içinde de olmaması gerek. Helâllik falan istemesine gerek yok. Biz rahmetli babasının hatırına o’nu çoktan af ve azad ettik gönlümüzde. YETER Kİ SUSSUN ARTIK.

2 aydan az kalan sürede daha neler yaşayacağımızı bilemiyorum ama gündemi meşgul eden kavramları oluşturanlar mutlaka yön verici de olacaklardır. Allah herkese akıl vermiş, o akılla da herkes fikir oluşturabilmiştir. Hakkımızda hayırlısı diyorum ve halâ ümitle bekliyorum!

Yüce rabbim Devletimizi,Milletimizi her türlü tehlikeden korusun. Herşeyin hayırlısını nasip etsin. Verdikleriyle de vermedikleriyle de imtihanda olduğumuzu unutturmasın.

Selam ve sevgilerimle

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR