19 Haziran 2018 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
18 Aralık 2017 Pazartesi 11:03

Hac Kayıtları Perşembe Günü Başlıyor

Hac Kayıtları Perşembe Günü Başlıyor
Hac Kayıtları Perşembe Günü Başlıyor

2018 yılında Hacca gitmek için ilk kez kayıt yaptıracak olanların kayıtları 21 Aralık Perşembe günü başlayacak. İl ve İlçe Müftülüklerine yapılacak kayıtlar, 29 Aralık tarihine kadar devam edecek. 

Isparta İl Müftülüğü, Konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, önceki yıllarda başvuruda bulunanların kayıt yenileme işlemlerinin Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik olarak yapılacağını duyurdu.

“İLK DEFA KAYIT YAPTIRACAK OLANLAR 21 - 29 

ARALIK TARİHLERİ ARASINDA BAŞVURACAKLAR”

Müftülük Yetkilileri, hacca gitmek isteyenlerin 21 – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında kayıtlarını yapmaları gerektiği konusunda uyararak şu bilgileri verdi; “2018 yılı hac organizasyonu kapsamında, ilk defa kayıt yaptıracak vatandaşlar 21 – 29 Aralık tarihleri arasında ilgili bankalara 20 TL ön kayıt ücreti yatırmak suretiyle kayıtlarını yaptırabileceklerdir. 

“FORM DOLDURARAK KONAKLAMA 

TERCİHLERİNİ BELİRTECEKLER” 

Hac kayıtları T.C. Kimlik numaraları ile yapılacak olup, yabancı uyruklu olanların kayıtları alınmayacaktır. Vatandaşlarımız ön kayıtlarını elektronik ortamda http://hac.diyanet.gov.tr adresinde gerekli bilgileri doldurarak veya müftülüklere bizzat müracaat ederek, müracaat formunu doldurmak suretiyle ‘Oda Tercihli’ veya “Otel” konaklama türlerinden birini hac fiyat aralıklarını göz önünde bulundurarak, varsa kuraya birlikte katılmak istediği kişileri de belirterek kayıtlarını yapabilirler” dediler.

“VATANDAŞLARIMIZIN HAC ÖN KAYIT TARİHLERİNE 

DİKKAT ETMELERİ YARARLARINA OLACAKTIR” 

Önceki yıllarda kaydı olup 2017'de kuraya katıldığı halde kesin kayıt hakkı elde edemeyen hacı adaylarının kayıt yenileme işlemlerinin aynı tarihler arasında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından otomatik yapılacağının belirten yetkililer, “Kaydı yenilenen vatandaşlarımızdan her hangi bir kayıt ücreti talep edilmeyecektir. Kayıt yenileme işlemi Başkanlığımızca yapılacaklardan; il/ilçe, konaklama türü veya kura birlikteliklerinde değişiklik talebinde bulunanların, 21 – 29 Aralık 2017 tarihleri arasında il veya ilçe müftülüklerine müracaat ederek işlemlerini yaptırmaları gerekmektedir. Hacı adayları müracaatlarını yaptıktan sonra mağduriyet yaşamamaları için kayıt durumlarını www.hac.diyanet.gov.tr adresinden sorgulayabileceklerdir. Bu nedenle, 2018 yılında ilk defa hacca gitmek isteyen ve kayıtları yenilenecek olan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için hac ön kayıt tarihlerine dikkat etmeleri yararlarına olacaktı” dedi. 

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR