21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
29 Mart 2012 Perşembe 10:00

Haksız Kazanç Elde Eden 12 Çift Yakalandı

SGK İl Müdürü Salih İlhan, 2011 yılında anne ve babasından kalan maaşı almak için eşinden boşanan ve tekrar evlenmeden yaşayan 12 çifti yakaladıklarını söyledi.
Haksız Kazanç Elde Eden 12 Çift Yakalandı

Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürü Salih İlhan, ölen anne ve babalarından kalan aylıkları almak için eşinden boşanan ve tekrar nikahsız olarak yaşayan çiftleri takip ettiklerini söyledi.

SGK İl Müdürü Salih İlhan, resmen boşanmış, fakat beraber yaşayan karı-kocaların peşine düştüklerini söyledi. İlhan: “Kadınların, ölen anne ve babalarından maaş almak için, yani kağıt üzerinde yapılıyor. Bu yönde geçen yıl çalışma başlatan SGK, bu yıl daha sıkı takip yapacak. Bu kişileri eninde sonunda devletin pençesine düşüyorlar” dedi.

SGK İl Müdürü İlhan, haksız kazanç elde eden bu kişilerin dolandırıcılık suçu işlediğine dikkat çekti. İlhan, “Muazalı boşanma dediğimiz kız çocukları, eşinden boşanıp anne ve babasının maaşını almaya devam ediyorsa, takip ediyoruz. Bize bu konuda yardımcı olacaklar yine vatandaşlarımızdır. Haksız elde ettikleri kazancı durduruyoruz. O paraları faizi ile beraber geri alıyoruz” dedi. Salih İlhan, geçen yıl bu yöntemle haksız kazanç elde eden 12 çift tespit ettiklerini hatırlattı.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR