19 Eylül 2021 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
12 Ocak 2019 Cumartesi 11:35

Halkımıza Her Yıl Rapor Vereceğiz

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Faruk Algınkılıç, başkanlık görevine geldikten sonra TKP’li Ovacık Belediyesi gibi her yıl belediyenin harcamalarını belediye binasına asacaklarını söyledi.
Halkımıza Her Yıl Rapor Vereceğiz

Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Av. Faruk Algınkılıç, “Tüm belediye başkan adaylarımıza teşekkür ederiz. Adaylarımız tek tek Isparta’mıza yapacakları ile alakalı basın huzurunda, noter huzurunda açıklamalarda bulunuyorlar. Bunlar iyi şeyler. Ancak inşallah bu vaatlerin içlerinden en uygun olanları, en öncelikli olanları Isparta’mıza biz yapacağız” dedi.

MAAŞA ZAM İŞE SON DÖNEMİ
Algınkılıç, “Çünkü vatandaşlarımızın siyasilere karşı güven sorunu var. 17 yıldır iktidarda olunduğu halde ITKM’nin açılamaması ancak biz istesek bugün açarız, toplu konut sorununu biz çözeriz. Hızlı tren ve Antalya-Burdur duble yolu biz açarız. Demelerinin üzerinden bunca zaman geçmesine rağmen bugüne kadar halen bir çözüm üretilememesi ve bugün maaşa zam işe son denilen bir asgari ücret artışının olduğu bir döneme denk gelmesi kısacası adayların yanlış zamanda ve yanlış yerde saf tutmaları toplum nazarından kaçmamakta ve partinin adaya, adayın partiye ihtiyacı vardı. Demeleri milletimizin artık siyasilere güvenmediği ve inşallah kendi bildiğini yapacakları, kendi kalplerinden geldiği gibi oy verecekleri bir yerel seçime doğru gidiyoruz. Demektedirler. Bunlar da gösteriyor ki adaylarımız ne kadar çalışırlarsa çalışsınlar inşallah kazanan milletimiz olacak. Biz kazanacağız ve hep birlikte Isparta’mızın biriken, bugüne kadar çözülemeyen en öncelikli sorunlardan başlamak üzere sırasıyla istihdam dahil her türlü Isparta’mızın sorununu çözmek bize nasip olacaktır” diye konuştu.

UZLAŞMACI BELEDİYECİLİK
Uzlaşmacı bir belediyecilik anlayışı içerisinde olacaklarını kaydeden Algınkılıç, “Yine biz belediye başkanı olduğumuzda belediyemizle tüm vatandaşlarımızla arasındaki belediyemizin anlaşmazlık konusu davalarını karşılıklı, oturarak, anlaşarak çözeceğiz. Varsa alacakları, hakları ödeyeceğiz ve tüm davaları bu şekilde anlaşma yolu ile geri çekeceğiz. Ve yine tüm boşanma davaları ile alakalı taraflara vatandaşlarımıza ulaşıp, maddi sıkıntıdan veya buna benzer sıkıntılardan kaynaklı tüm davaları anlaştırıp elimizden geldiği kadar uzlaştırıp aile yuvalarının da yıkılmaması için elimizden geleni belediyemiz olarak yapacağız. Yine yeni sanayi sitesini yeni yapacağımız ortamı ve alanı daha kullanışlı sanayi sitemize inşaatını bitirdikten sonra esnafımızın da rızasını alarak tek tek kira öder gibi uygun koşullarla esnafımıza teslim edip mülk sahibi yapacağız. Kiradan kurtaracağız. Ve yine Isparta’mıza çok büyük bir alan açmış olacağız. Ayrıca kuracağımız yeni sanayi sitemizde mobilyacılar, mermerciler vs. ayrı ayrı yerlerde ve birbiri ile bir bütün olacak şekilde iş tutacaklar. Kaldırımlardaki tüm ağaç ve fidanları uygun bir şekilde park ve bahçelerimize dikip kaldırımlarımızı rahat bir şekilde yürüyebileceğimiz, gidebileceğimiz hale getireceğiz” dedi.

İŞTE PROJELERİN BİR BÖLÜMÜ
Saadet Partisi Belediye Başkan Adayı Av. Faruk Algınkılıç, vaatlerine şöyle devam etti; “ Eğirdirimiz ve Gölcük Tabiat Parkımızla alakalı çok ciddi çalışmalar yapıp, yakın köy ve beldelerimizle ortaklaşa protokol imzalayıp, Isparta’mıza dışarı illerden günübirlik turlar organize edeceğiz. Isparta’mızı asıl diğer illerde ve yabancı ülkelerde güzel bir şekilde tanıtıp, şehrimize çekip, ekonomiye kazandıracağız. Şehrimizin hava kirliliğinin önlenmesi için fabrikalar dahil elimizden ne geliyorsa gereğini yapacağız. Gıda bankası kuracağız ve tarımımızın ölmemesi bir an önce canlanması için elimizden geleni yapacağız. Doğalgazın sav beldemiz dahil yakın köy ve beldelerimize ulaşması için girişimlerde bulunacağız. İnternetin tüm şehrimizde etkin bir şekilde faal olarak kullanımını sağlayacağız. Atıl vaziyette duran ve temizliği, bakımı yapılmayan tüm park ve bahçelerimizi canlandıracağız. Etkin bir şekilde kullanacağız. Akkent mahallemiz ve tönge mahallemiz olmak üzere esnafımızı üzmeyecek şekilde tüm şehrimize değişim dönüşüm mağazalarımızı yayacağız ve etkin bir şekilde kullanacağız. Kentsel dönüşüme önem vereceğiz, hız vereceğiz. İşsizliği önleyici istihdamı artırıcı birçok yatırım ve önlemler alacağız. Yaz aylarında artan sivrisinek vs haşerelerle etkin bir şekilde mücadele edip, çay boyu dahil tüm park ve bahçelerimizin temizlik ve bakımını etkin bir şekilde yerine getireceğiz. Şehrimizdeki inşaat projelerine ve çarpık uygulama yapılarına son verip belli bir standart getireceğiz. Şehrimizdeki gereksiz kasis ve tümsekleri kaldırıp daha etkin ve daha uygun geçişler sağlayacağız. Kesinlikle toplu konut alanlarındaki hayvan ve kuş türü besleyen vatandaşlarımızın bu uğraşlarını şehir dışına taşımalarını sağlayacağız.

Köylerden ve dışarıdan hastanemize, askeriyeye gelen misafirleri ağırlayıp uğurlayabilecek esnaflarımıza zarar vermeyen misafirhaneler yapacağız. Ovacık Belediyesi gibi her yıl tüm harcamalarımızı belediyemize asıp halkımıza duyuracağız. Bizim öncelikli hedeflerimizden bir tanesi ve siyasi varoluşlarımızdan bir tanesi olan önce ahlak ve maneviyat öncülüğünde çalışmalar yapıp gençlerimiz ve toplumumuz için projeler geliştireceğiz. Şehir merkezinde ve ulaşımda kullanılacak belediyeye ait bisikletler uygulamaya sokacağız. Kesinlikle ISBAŞ’ da olduğu gibi ve belediyemizde görülen hiç çalışmadığı halde imza atıp para alan tüm personeli tespit edip sözleşmesini fesh edeceğiz. Hayvanat bahçesi ile alakalı çalışma yapıp, Eğirdir Belediyemizle ortak hareket edeceğiz. Tüm Türkiye’ de gül ve lavanta ürünlerimizin tanıtım ve satışını yapan mağazalar açacağız” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR