26 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
04 Eylül 2014 Perşembe 10:46

Hani Park Yapılmayacaktı?

Çalışmalarda son aşamaya gelinmesiyle birlikte trafiğe açılan Mimar Sinan caddesinde çift sıra park yapan araçlar yolu boydan boya kapladı.
Hani Park Yapılmayacaktı?

Isparta Belediyesi Kaymakkapı Meydanı ve Mimar Sinan Caddesindeki kalıcı asfalt çalışmalarında sona geldi. Çalışmalar kapsamında cadde üzerinde revizyona gidilerek, hem bisiklet yolu yapılacaktı hem de park yasağı uygulanacaktı. Fakat çalışmalarda son aşamaya gelinmesiyle birlikte trafiğe açılan caddede bırakın park yasağını, geçmişte olduğu gibi çift sıra park yapan araçlar yolu boydan boya kapladı.

ARAÇLAR YOL BOYU DİZİLDİ
Isparta Belediyesi tarafından yaklaşık iki hafta önce başlatılan asfalt çalışmaları nedeniyle Mimar Sinan Caddesi trafiğe kapatılmıştı. Caddede kaldırım düzenlemeleri hala devam ederken, yol dün trafiğe açıldı. Çalışmaların başladığı ilk sıralarda cadde üzerinde park yasağının uygulanacağı söyleniyordu. Fakat sürücüler çift sıra park yapmaktan yine geri kalmayarak, araçlarını yol boyu dizdi. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, "Çalışmalar esnasında yolu rahatça kullanabiliyorduk. Şimdi ise her an çarpılma tehlikesiyle karşı karşıyayız" dedi.

 

MOTOSİKLETLER CEPLERİ İŞGAL ETTİ

Yük indirip bindirmek ve acil işler için yapılan cepler ise kuryelerin motosikletleri tarafından işgal edildi. Mimar Sinan, Kaymakkapı Meydanı ve Cumhuriyet Caddesi'nde yapılması planlanan bisiklet yolu nedeniyle daraltılan yola bir de çift sıra park eklenince caddeden tek araç anca geçebiliyor. Çalışmaların başladığı ilk zamanlarda caddenin tamamen trafiğe kapatılmasını isteyen vatandaşların önerileri tekrar gündeme gelirken, kaldırım düzenlemelerinin de bitmesiyle birlikte park yasağının ne kadar uygulanabileceği merak konusu haline geldi.

PARK YASAĞI UYGULANACAK
ve BİSİKLET YOLU YAPILACAKTI
Çalışmalarda neredeyse sona gelindi. Önceki gün asfalt atılan cadde, dün de trafiğe açıldı. Kaldırımlarda düzenlemeler hala devam ediyor. Ayrıca bisiklet yolu için de yol daraltıldı, park yasağı da göz önüne alınarak kısa mesafeli cepler oluşturuldu. Caddenin trafiğe açılmasıyla birlikte çift sıra park da başlarken, "Park yasağı uygulanmayacak mı?" soru akıllara geldi.

TAMAMEN KAPATILSIN
Belediyenin çalışmalara başladığı ilk gün caddenin trafiğe tamamen kapatılması gerektiğini Gülses Gazetesi manşetlerine taşımıştı. Gerek vatandaşlar gerekse de cadde üzerindeki esnaf, buranın trafiğe kapatılması konusunda fikir birliği sağlamıştı. Hatta çalışmalar nedeniyle trafiğe kapatılan yolun tamamlandıktan sonra da kapatılması hususunda prova niteliği taşıdığını belirtmiş ve kaldırımlarda sürekli rastladığımız elektrikli bisikletlere de çözüm bulunmasını istemişlerdi. Vatandaşların bu taleplerini değerlendiren Belediye Başkanı Yusuf Ziya Günaydın, şehir merkezinde bisiklet yollarının oluşturulacağını müjdeleyerek; bu çalışmaların ilkinin Mimar Sinan Caddesi’nden başlatılacağını duyurmuştu. Mimar Sinan Caddesi’nde araç park yasağı uygulamasına geçileceğini ve caddeye bisiklet yolunun ayrılacağını aktaran Günaydın, bisiklet yolunun Kaymakkapı Meydanı ve Cumhuriyet Caddesi’nde de olacağını ifade etmişti.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 6 yorum yapıldı.
    YAZARLAR