23 Eylül 2017 Cumartesi
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
01 Mart 2015 Pazar 14:44

Hasan Gürbüz’ü Unutmadı

Hasan Gürbüz’ü Unutmadı
Hasan Gürbüz’ü Unutmadı

SDÜ Rektör Adayı Prof. Dr. İlker Hüseyin Çarıkçı, kurucu rektör merhum Prof. Dr. Hasan Gürbüz’ü unutmadı.

Baki kalan bu kubbede bir hoş sadâ imiş diyen Çarıkçı, “İlkler unutulmaz denir. Yine de ilk olanın hayırla, iyilikle anılması başka bir önem taşır. Süleyman Demirel Üniversitesinin kurucu rektörü merhum Prof. Dr. Hasan Gürbüz de az sayıdaki bu türden insanlar arasındaki yerini almıştır.
Elbette her entelektüel insan gibi onun da kendine özgü siyasi, felsefi ve akademik görüşleri vardı. Hatta belki bir aidiyeti…
O hislerini, görüşlerini yönetsel alana taşımadı. Yönetici ve daha önemlisi insan olarak doğru olanı yaptı.

İnsanların yaptıkları, tercihlerinin doğru olup olmadığı zamanın sürecin akışı içinde de analiz edilebilir. İnsanların arkalarından yıllar sonra bile hala güzel sözler ediliyor olması değer sahipleri için önemli bir akıbet olmalı…

İşte bu nedenlerle hemşerimiz ve kurucu rektörümüz Sayın Prof. Dr. Hasan Gürbüz’ün attığı temellerin ne kadar sağlam insani doğrular üzerinde yükseldiğini yakından hissettiğimiz şu ortamda, onu bir kez daha takdir, minnet ve rahmetle anıyoruz.

Bu vesileyle Süleyman Demirel Üniversitesi ailemizden ahirete intikal eden diğer arkadaşlarımızı da sevgi ve rahmetle anıyoruz. Mekânları cennet olsun” dedi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 7 yorum yapıldı.
    YAZARLAR