24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
05 Haziran 2015 Cuma 14:55

Hastalar Sandığa Ambulans İle Taşınacak

Hastalar Sandığa Ambulans İle Taşınacak
Hastalar Sandığa Ambulans İle Taşınacak

Evde sağlık hizmeti alan hastalar, talep etmeleri halinde 7 Haziranda sandık başına sağlık görevlilerinin yardımıyla gidecek.

Isparta Merkez, İlçeler ve Köyler olamak üzere evde sağlık hizmeti alan hastalar, 7 Haziran genel seçimlerinde sağlık görevlilerinin yardımıyla sandık başlarına giderek oylarını verebilecek.

Sağlık İl Müdürlüğü, yatağa bağımlı ya da sağlıkkuruluşlarına gidemeyecek durumda olan hastalara "Evde Sağlık Hizmeti" veren ekiplerin, 7 Haziran seçimleri'nde oy kullanabilmeleri içingerekli yardımı yapmaları yönünde genelge yayınladı.

Ekipler, sağlık hizmetlerini evlerine götürdüklerihastaların, 7 Haziran'da "112 Komuta Kontrol Merkezi"ni arayarakyardım talep etmeleri halinde, oy kullanacağı yere gidebilmesi için araç dadahil gerekli desteği sağlayacak.

Sağlık İl Müdürü Dr. Mehmet Karakaya , 7 Haziran GenelSeçimlerinde bütün vatandaşların anayasal hakları olan oy kullanma işlemlerini yapacaklarını belirterek, evde sağlık hizmeti alan, yatalak olan ve yürüyerekoy kullanmaya gidemeyecek durumdaki vatandaşlara yardımcı olacaklarınıbildirdi.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR