24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
07 Haziran 2011 Salı 13:10

Haydar Kemal Kur'tan Önemli Açıklamalar

Ak Parti Isparta Milletvekili Haydar Kemal Kurt, seçim ve partisi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.
Haydar Kemal Kurtan Önemli Açıklamalar

Ak Parti Isparta Milletvekili Haydar Kemal Kurt, seçim ve partisi ile ilgili önemli açıklamalar yaptı. Isparta Milletvekili adayı Recep Özel’le birlikte esnaf ziyaretleri yapan Kurt, seçim çalışmaları için verdikleri kısa mola sırasında seçimler ve partisi hakkında önemli açıklamalar yaptı.

Ak Parti’li Milletvekili Kurt, önce aday yapılmaması konusunu “nöbet değişimi” olarak niteledi. “Biz sadece aday yapıldığımız zaman çalışmıyoruz. Partimizin milletvekili olarak, partimiz için de elimizden geleni yapıyoruz. Bizim açımızdan bu bir nöbet değişimidir. Ayrıca özellikle belirtmek isterim ki, Isparta’da en iyi adaylar Ak Parti’nin adaylarıdır” dedi. Ak Parti’nin millete hizmet ve proje hareketi olduğunu belirten Kurt “Bu hareketin içinde çok uzun zamandır yer alan biri olarak her zaman milletimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Ak Parti adaylarının Isparta adayları içinde en iyileri olduğunu ifade eden hemşehrimiz Kurt, “Özellikle CHP ve MHP’nin milletvekili adaylıklarının ilk iki sıralarında yer alan adaylar 8 buçuk yıllık Ak Parti iktidarında bizimle bürokrat olarak çalışmış kişilerdir. Vatandaştan oy isterken bizimle birlikte çalıştıkları dönemdeki hizmetlerine güvenerek vatandaştan oy istiyorlar. Isparta’da Ak Parti, muhalefetin bile oy isteme gerekçesi olan hizmetleri üretmiştir” dedi.

“AK PARTİ HİZMETLERİNİ REFERANS GÖSTEREREK OY İSTİYORLAR”
Muhalefet partileri CHP ve MHP’nin ilk iki sıradaki milletvekili adaylarına görev yaptıkları süre içerisinde hizmet etme noktasında, bir zorluk çıkarılmadığı gibi destek olunması gerektiğinde desteklerini de verdiklerini ifade eden Kurt, “CHP ve MHP’den aday olan arkadaşlar da Ak Parti döneminde yapılan bu hizmetleri örnek vererek vatandaşlardan kendileri için oy istiyorlar. Bu arkadaşlar partileri tarafından aday gösterilirken, Ak Parti ile yönetilen devletin hizmetlerine sığınılarak siyaset yapıldığını göstermektedir. MHP’nin birinci ve ikinci sıra adayları, CHP’nin birinci ve ikinci sıra adayları bizim bizim bürokratımızdı. Devlet memuru olarak çalıştıkları dönem içerisinde hangi hayırlı hizmet Ak Parti hükümeti veya siyasetçileri tarafından reddedilmiştir?” dedi.

HEPSİ DE AK PARTİ İKTİDARI DÖNEMİNDE HALKA VERİLEN
HİZMETLERE GÜVENEREK ADAY OLMUŞLARDIR…
Sözkonusu adayların Ak Parti döneminde yapılan hizmetlere güvenerek aday olduklarını ifade eden Kurt, “Bu arkadaşlar, bu hükümetin devlet yönetiminden rahatsız olarak görevden ayrılmamışlardır. Bu hususta, hükümet eden siyasi parti Ak Parti’yle herhangi bir toplumsal sorunda ters düşerek ayrılmak zorunda kalmamışlardır. Mesela CHP birinci sıra adayı Ali Haydar Öner, iki yıl valilik yaptığı şehrimizde aday olabilme cesaretini valilik döneminde yapılan hizmetlere güvenerek yola çıkmıştır. Yine aynı şekilde ikinci sıra adayı İrfan bey, DSİ Bölge Müdür Yardımcısı iken bizimle 8 buçuk yıl birlikte çalıştı. Ve her ikisi de halka verilen hizmetlere güvenerek aday olmuşlardır. Görev başında iken hükümetle hizmet noktasında hiçbir sorunlarını duymadık. Bizler iktidar milletvekilleri olarak kendilerine hiçbir kanunsuz ve şahsi talepte, ricada bulunmadık. Şimdi bu hizmetlere güvenerek aday olan bu arkadaşların bizden önceki hükümetler dönemindeki hizmetlerle ve hizmet yapış yöntemleriyle Ak Parti Hükümetleri dönemini vicdanlarında karşılaştırdıkları kanaatindeyim. Adaylık heyecanlarının verilen hizmete dayandığını söyleyen bu arkadaşlar, Ak Parti iktidarı ile siyasi idealleri için bu cesareti gerçekleştirme imkanlarını bulmuşlardır. Bu da bizim Ak Parti olarak başarımızdır” şeklinde konuştu.


BUNLAR BU HİZMETLERİ YAPARKEN AK PARTİ HÜKÜMETİNİN MEMURU DEĞİL MİYDİ?
Kurt “Aynı şeyler, her konuşmasında idarecilikten geldiğini söyleyen Nevzat bey için de söz konusudur. Bu arkadaşlarımızın hepsinin de iktidar partisinin hükümet etme tarzına karşı istifa ederek siyasete girmeleri söz konusu değildir. Zaten bu halka ‘ben vali iken…’, ‘ben DSİ Bölge Müdür Yardımcısı iken…’, ya da ‘ben Kaymakam iken…’ şu hizmeti yaptım… derken Ak Parti hükümetinin yönettiği devletin memuru değiller miydi?” diyerek Ak Parti hizmetlerini sahiplenmeye çalıştıklarını belirtti.

ISPARTA’DA MİLLETVEKİLLİKLERİNİN TAMAMI AK PARTİ’NİN OLACAK…
Ak Parti’nin seçimde tüm milletvekilliklerini kazanmak için mücadele verdiğini belirten Kurt, “12 Haziran seçimlerinde tüm adaylarımızı kazandıracak şekilde hazırlanıyoruz. İnşallah Isparta halkı Ak Parti’yi sandıktan 4-0 galip gelecek sonuca götürecektir. Halkımız Ak Parti’ye inanıyor, biz halkımıza güveniyoruz. Tüm partilere seçimlerde başarılar diliyoruz” dedi.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 4 yorum yapıldı.
    YAZARLAR