24 Eylül 2017 Pazar
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
17 Şubat 2014 Pazartesi 08:30

Hayvanseverlerden Protesto

Eskişehir'de, bir kediyi öldürüp videosunu sosyal paylaşım sitesinde paylaşan üniversite öğrencisi C.A'nın serbest bırakılmasına Isparta'da bir grup hayvansever tepki gösterdi.
Hayvanseverlerden Protesto

Mimar Sinan Camisi önünde toplanan hayvanseverler, ellerinde pankartla kedi katili olarak nitelendirdikleri C.A'nın serbest bırakılmasını protesto etti.

Grup adına basın açıklamasını Isparta Veterinerler Odası Sekreteri Abdullah Koyun yaptı. Eskişehir'de bir caninin evindeki kediyi bıçakla öldürdüğünü ve bunu videoya aldırttığını belirten Koyun, şunları söyledi: "Bu cani bir ceza almadan serbest bırakılmıştır.

 

Binlerce kişi bu vahşeti kınamak ve tek ses olarak 'Kedi katili serbest. Niçin?' diye sormak için bir araya geldi. Bir katil nasıl serbest kalır? Çünkü, hayvana işkence vahşet maalesef, tıpkı yere tükürmek veya yasak yerde sigara içmek gibi basit eylemlerle aynı çizgide değerlendirilmiş ve kabahat olarak görülmüştür.

Dolayısı ile hakim ve savcı, hayvanlara işkence uygulayanlara ceza verememektedir. Oysa hayvan öldürmekle insan öldürmek arası sadece bir adımdır. Bütün katillerin toplum düşmanlarının mazisinde hayvanlara yapılan işkence vardır. Katiller öldürmeyi hayvanları öldürerek öğrenmişlerdir."

 

'KATİLLERE GEÇİT VERMEYİN'

TBMM'den hayvana işkence yapan, vahşet uygulayan kişilerin hapisle cezalandırılmasını içeren bir kanun çıkarılmasını talep eden Koyun, şöyle konuştu: "Bir kediyi sapıkça öldüren bu sapık katil, mutlaka adalet önüne çıkarılmalı, yargılanmalı, cezalandırılmalıdır.

Adalet mazlumun hakkını koruduğu sürece adalettir. Bu katiller serbest kalmamalı. Hayvanların yaşam hakkı için adalet istiyoruz. Katillere geçit vermeyin diyoruz. Bugün hayvan öldüren kişinin yarın insanı da öldüreceğini unutmayın diyoruz. Bir canlıyı işkence yaparak öldüren katilleri aramızda dolaşırken görmek istemiyoruz. Belediye bakımevlerinde hayvanların aç susuz ve hastalıkla gelen ölümlere mahkum edilmesine karşıyız. Hayvanlarımızın sokaklardan toplanıp, doğal yaşam alanı denilen ölüm kamplarına doldurulmasına karşıyız.

 
 
Yaygınlaşan hayvana karşı şiddet olaylarına devlet kurumlarının seyirci kalmasına karşıyız. Biz, hayvan katillerini hapse sokacak değişikliği ısrarla yapmayan TBMM'yi tekrar uyarıyoruz. Hayvana karşı vahşetin TCK'ya alınması için uyarıyoruz."

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 2 yorum yapıldı.
    YAZARLAR