19 Eylül 2017 Salı
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
24 Ağustos 2012 Cuma 23:14

'Hile ve Cebirle İstifa Ettirildim!'

Süleyman Demirel Üniversitesi Jeotermal Enerji, Yeraltısuyu ve Mineral Kaynakları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr.Nevzat Özgür görevinden istifa ettirildiğini açıkladı.
Hile ve Cebirle İstifa Ettirildim!

Süleyman Demirel Üniversitesi Jeotermal Enerji, Yeraltısuyu ve Mineral Kaynakları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Prof.Dr.Nevzat Özgür görevinden istifa ettirildiğini açıkladı. SDÜ Rektörü Prof.Dr.Hasan İbicioğlu’nun kendisini hile ve cebir yöntemiyle istifaya zorladığını açıklayan Özgür “Merkezde bulunan bir çalışma arkadaşımla kendisine psikolojik baskı yaptığım iddiasıyla sorun yaşamıştık.

Ardından rektör bey beni çağırdı ve önüme boş bir kağıt koydu. İstifamı istedi. Ben kağıdı geri atıp istifayı kabul etmediğimi söyledim. Sonra beni tekrar çağırdı ve rektör yardımcılarının yanında ‘Nevzat bey beni rencide ettiniz bunun telafisi için bir istifa dilekçesi verin bende kabul etmiyeyim’ dedi. Rektör beye siz rektörsünüz size inanmak zorundayım diyerek kağıdı imzalayıp verdim” diye konuştu.

OKULA ALMAMIŞLAR
Ardından kabul edilmeyeceği açıklanan istifasının işleme konduğunu kaydeden Prof.Dr.Özgür Perşembe günü sabah okula gittiğinde ofisine güvenlik görevlileri tarafından alınmadığını açıkladı. Orada bir tutanak hazırlayıp güvenlik görevlilerine imzalatmak istediğini ancak onların da imza atmadığını söyleyen Özgür “Aynı gün sınavım vardı ona da giremedim. Görev yapmam engellendi. Bu bir suçtur.

Ben üniversitede performans yönünden ilk 10 hoca arasına girmiş bir isimim. Ama düştüğüm duruma bakın. Özel eşyalarımı çalışanlarımın yanında toplamışlar. Kapıların anahtarlarını değiştirmişler. Çekmecelerime iş yapan insanlar bakmış. Evime eşyalarımı iki adet kamyonetle getirdim. Şimdi evimin bodrumunda çalışıyorum” diye konuştu.
Prof.Dr.Özgür yasal yönden tüm haklarını kullanacağını da açıkladı.

ŞİKAYETLER VARDI
SDÜ Rektörü Prof.Dr.Hasan İbicioğlu ise söz konusu akademisyenle ilgili kendisine bağlı bulunduğu birimden şikayetler geldiğini açıkladı. İstifaya zorlamanın söz konusu olmadığını vurgulayan Rektör İbicioğlu “Dediğim gibi çalıştığı merkezde hocamızla ilgili yazılı ve sözlü şikayetler söz konusuydu. İstifaya zorlama olmamıştır. Türkiye bir hukuk devletidir ve herkes hakkını arayabilir. Hocamız istifa etmiştir. Bizde herhangi bir zorlama olmamıştır. Kendisinin atamasını bir yıl önce ben yaptım, kendisiyle çalışmaya başladım, dediği gibi olsa çalışmayabilirdim, atamasını yapmayabilirdim'' dedi.

Merkezde istedikleri başarıya da ulaşılamadığını ifade eden Rektör İbicioğlu, ''Ayrıca personel arasında yaşanan huzursuzluklar ve şikayetler söz konusuydu. Merkez kimsenin malı değil. Herkes gelip geçici. Başarıyı yakalayan, performansı yükselten çalışmalarını sürdürür'' diye konuştu.

Kaynak:
* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere 1 yorum yapıldı.
    YAZARLAR