21 Eylül 2017 Perşembe
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
14 Ağustos 2011 Pazar 14:57

Hırsızlara Dikkat Edin

Isparta Emniyet Müdürlüğü vatandaşları yaz aylarında hırsızlara karşı uyardı.
Hırsızlara Dikkat Edin

Isparta Emniyet Müdürlüğü vatandaşları yaz aylarında hırsızlara karşı uyardı. Sıcakların artmasıyla birlikte pencere ve balkon kapılarının açık bırakıldığı hatırlatılarak, buna bağlı olarak hırsızlık olaylarının da bu aylarda arttığına dikkat çekildi.

Hırsızlık olaylarının çok az olduğu illerin başında gelen Isparta’da polis, Toplum Destekli Polislik Çalışmaları çerçevesinde çeşitli projeler geliştirerek yazın yaşanabilecek sıkıntıların sıfıra indirilmesini hedefliyor.

Isparta Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan, mevsimlik hırsızlara karşı vatandaşları uyararak, yaz sıcaklarının kendini iyice hissettirdiği günlerde birçok vatandaşın bu mevsimde balkonda oturmayı tercih ettiğini dile getirdi.

Gürkan, "Özellikle geceleri de sıcak olunca birçok vatandaş evin pencerelerini açık bırakıp balkonda yatmayı tercih ederken, hırsızlar da bu fırsatı değerlendiriyor." dedi. Yaz aylarında tatile çıkılması ya da balkon kapısı ve pencerelerin açık tutulmasının hırsızların işini kolaylaştırdığını aktaran Gürkan, bu aylarda tedbirlerin arttırılması gerektiğini ifade etti.

* Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere ilk yorum yapan siz olun.
YAZARLAR